Бучу на Київщині відвідав міністр юстиції Японії. Рюдзі Коїдзумі приїхав в Україну для поглиблення співпраці у сферах судової реформи та протидії корупції.
Про це у Telegram повідомляє Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
Зазначається, що міністр юстиції Японії вперше приїхав до України та розпочав свій візит із Бучанської громади. Спільно з генеральним прокурором Андрієм Костіним бучанці показали та розповіли про те, що тут відбувалося за 33 дні окупації у лютому-березні 2022 року.
"Я добре знайомий з історією Бучі, так як бачив багато фото у мережі після вашого звільнення. Звірства, скоєні тут, несуть на собі безсумнівний відбиток спланованої акції, санкціонованої на найвищому рівні кремлівського керівництва", — сказав Коїдзумі.
Японська делегація відвідала Храм Святого Апостола Андрія Первозванного, а також вшанувала пам'ять невинних жертв біля інсталяції меморіалу 509 цивільним, які загинули під час окупації.
"Японія — надійний партнер України та Бучанської громади. І ми віримо, що наші друзі продовжать підтримувати нас у боротьбі за справедливість та свободу", — сказав Федорук.
Раніше повідомлялося, що Бучу відвідали міністр освіти, культури, спорту, науки та технології Японії Масахіто Моріяма та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.
Також міністр юстиції Японії вперше відвідав Ірпінь. Там йому продемонстрували, що як росіяни не лише вбивають та руйнують українські життя, а й культурну спадщину.
Делегати, зокрема, відвідали пошкоджений Будинок культури, біля якого встановлена скульптура. Пам'ятник створив японський скульптор Йошио Ягі. Він називається "Простір медитації для монаха".
"Розповів історію боротьби та відродження. Вкотре подякував за вагому та всебічну допомогу Ірпінській громаді від Японії з технікою, відбудовою, соціальними програмами", — сказав Маркушин.
Що відомо про візити іноземних делегацій на Київщину
Бучанську громаду відвідав кінорежисер із Данії Бо Тенгберг. Це вже другий візит Тенгберга до Бучі. Минулого разу він відвідав місто минулого року. Іноземець приїжджав разом зі своєю дружиною прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен.
Також місто відвідали міністерка внутрішніх справ і охорони здоров'я Данії Софі Леде, Надзвичайний та Повноважний Посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен.
Ще приїжджали журналісти з чотирьох країн Південно-Східної Азії. Це представники із Індії, Індонезії, Малайзії та Філіпінів. Вони хочуть зафіксувати воєнні злочини російських військових, щоб потім розповісти про це всьому світові. 6 лютого у місті побували представники Спеціального комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ "Парламентська група підтримки України".
30 січня у Бучу приїжджала племінниця 35-го президента США Джона Кеннеді, президентка американської правозахисної організації Керрі Кеннеді. 8 січня Ірпінь та Бучу відвідала делегація із Німеччини. Це депутати Бундестагу від різних парламентських фракцій, референти з міжнародних питань, політики безпеки й оборони.
Минулого року посли Великої Британії, Швеції, Фінляндії та Канади приїжджали у селище Калита в Броварському районі. Іноземні гості відвідали ЦНАП Калитянської громади, будинок культури, бібліотеку та оглянули укриття.
Хорватський посол Аніцею Джаміч, під час свого візиту на Київщину, обговорив ефективне відновлення регіону, для якого, зокрема, необхідне повне розмінування.
Ірпінь відвідали чотири посадовці зі штату Юта (США): очільники міст Солт-Лейк-Сіті, Вайн'ярд Хейвен, Беара та керівник операційного офісу Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості штату Роберт Керролл. Вони відвідали місця найбільших руйнувань в місті та подивилися на роботу всесвітньовідомого митця стріт-арту Бенксі.
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у межах свого візиту в Україну побував у Бучі та Ірпені. Він побачив, як відновлюються міста, зруйновані під час спроби наступу армії РФ на Київ минулого року та вшанував пам'ять загиблих унаслідок російської агресії.
Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав бійців ДПСУ, які захищають український кордон у Київській області. Він, зокрема, повідомив, що Сполучені Штати направлять 300 мільйонів доларів фінансування для продовження цієї важливої роботи.