Жителі столиці можуть перевіряти рівень радіації в районах міста за допомогою нового публічного дашбордуІнформаційна панель, яка наочно презентує показники якогось процесу чи явища на офіційному порталі Києва. Раніше опція спостереження за станом радіації була впроваджена в додатку "Київ Цифровий".
Про це інформує пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Відтепер на офіційному порталі Києва до публічних дашбордів в розділі "Екологія" додали нову сторінку про показники радіації у столиці. Переглянути дані можна за посиланням.
Новий дашборд допомагає відстежувати радіаційну ситуацію в місті. Він надає детальну інформацію про радіаційний фон у різних районах, показує динаміку радіаційного фону за останні 7 днів, а також середній радіаційний фон за добу. Крім того, користувачі порталу можуть побачити на мапі місця встановлення датчиків для замірів рівня радіації.
Дашборд створено за даними Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.
Як нагадав керівник департаменту Олександр Возний, місто встановило автоматичні датчики вимірювання радіаційного фону одразу після початку повномасштабного вторгнення – навесні 2022 року. Апаратуру встановили за рахунок меценатів, без залучення бюджетних коштів. Датчики передають дані в режимі реального часу.
"З моменту початку спостережень радіаційний фон у столиці перебував у межах норми", — зазначив Возний.
Датчики вимірювання рівня радіації розташовані на базі міських референтних станцій моніторингу якості повітря за адресами:
- вул. Турівська, 28 (Подільський район);
- вул. Щусєва, 20 (Шевченківський район);
- просп. Європейського Союзу, 64-Г (Подільський район);
- просп. Берестейський, 97 (Святошинський район);
- Харківське шосе, 7/1 (Дніпровський район);
- вул. Вербицького, 26 (Дарницький район);
- вул. Китаївська, 22 (Голосіївський район).
Як зауважили в КМДА, як і раніше, моніторити рівень радіації в столиці можна через застосунок "Київ Цифровий".
Що відомо про моніторинг повітря у Києві
У Києві діють 53 високоточних пункти спостереження за якістю повітря: 46 індикативних та 7 референтних пунктів європейського зразка. Число останніх збільшили в січні 2023 року, коли встановили два пункти спостережень на проспекті Перемоги у Святошинському районі та на вулиці Китаївській у Голосіївському районі столиці.
Вони аналізують стан атмосфери за такими показниками як пил, діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, органічні речовини.
Автоматичну мережу вимірювання рівня радіації у Києві доповнили двома датчиками в червні 2023 року. Їх встановили в Голосіївському та Святошинському районах за рахунок меценатів.
Дані з датчиків стосовно якості повітря фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться в режимі реального часу на сайт asm.kyivcity.gov.ua та в додаток "Київ Цифровий".