У Києві знижується смертність від туберкульозу, а від ВІЛ/СНІДу залишається на рівні минулого року — КМДА

У Києві за перше півріччя цього року смертність від туберкульозу знизилася на 38,5%, а від ВІЛ-інфекції/СНІДу залишається на рівні минулого року.

Про це повідомив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

У КМДА поінформували, що наразі існує проблема із лікуванням людей, які знають свій ВІЛ-статус і мають отримувати антиретровірусну терапію. У цій сфері є недовиконання програми на 13,2%. Причинами стали, зокрема, міграція громадян та відсутність зв'язку з пацієнтами, які змінили місце проживання.

Також у столичних комунальних закладах охорони здоров'я проводиться активна робота з раннього виявлення туберкульозу. Проводяться профілактичні огляди, обстеження людей із груп ризику та впроваджуються в роботу молекулярно-генетичний метод виявлення збудника туберкульозу.

За інформацією медиків, у столиці на 34,4% зменшилась захворюваність на туберкульоз серед дитячого населення. 96,3% новонароджених дітей вакцинували проти туберкульозу за пів року. Цей показник перевищив минулорічний на 0,9%.

"Результати, яких вдалося досягти, стали можливими завдяки злагодженій роботі всіх учасників процесу протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та інших споріднених соціально значущих захворювань. Відтак сьогодні у столиці створені всі умови для вчасної діагностики і, відповідно, вчасного початку лікування туберкульозу та ВІЛ/СНІДу. А це запорука покращення якості життя пацієнта та його збереження", — сказав Поворозник.

Він також зауважив, що у столиці діагностування і лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу проводиться безкоштовно та анонімно.

У грудні минулого року у Києві відкрили новий центр, де можна безоплатно і конфіденційно пройти тест на ВІЛ, сифіліс і гепатити. Звернутися за допомогою можуть усі охочі.

У 2023 році в Києві захворюваність на туберкульоз збільшилась майже на 34%, зокрема серед дітей. Медики виявили 969 випадків активного туберкульозу (серед них 30 дітей) проти 722 за 2022 рік.

На Київщині люди стали хворіти більше на туберкульоз. За минулий рік медики зареєстрували 883 випадки активного туберкульозу серед дітей та дорослих. У порівнянні з 2022 роком цей показник зріс на 11,5%.

У Міністерстві охорони здоров'я поінформували, що в Україні почали діагностувати туберкульоз за допомогою штучного інтелекту. ШІ аналізує рентген-знімки і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легень. Це дозволяє виявити ураження з імовірністю від 1 до 100%.

Із початку 2024 року у Києві медики відзначають зростання захворюваності на вірусні гепатити майже у 2 рази. Лікарі зареєстрували 477 випадків, з яких 21 — це діти у віці до 17 років.