Крилата ракета Х-101, якою російські війська поцілили по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві 8 липня, була наповнена електронікою від американських виробників мікросхем, що обмежені торговим контролем. Та в обхід санкцій РФ закупила спеціальні американські чипи на 390 млн доларів.
Про це повідомляють журналісти видання The New York Times.
За даними американського видання, протягом останніх двох років Москва не просто створила тіньові ланцюжки постачання американських чипів, а й наростила до рівня, вищого за довоєнний. У РФ опинились заборонені мікрочипи та радіоелементи на 4 млрд доларів.
"Російський імпорт технологій починається з того, що американські виробники мікросхем продають свою продукцію міжнародним дистриб'юторам. Компанії, що займаються виробництвом чипів, за законом не зобов’язані відстежувати, куди йдуть їхні товари. Тоді Росія звернулася до міжнародних дистриб’юторів — які, згідно з аналізом The Times, знаходяться в Гонконзі, Китаї, Туреччині, Індії, Сербії та Сінгапурі — щоб підтримувати постійне постачання технологій", — йдеться у матеріалі журналістів.
Одним із важливих чипів у російських ракетах була польова програмована матриця воріт (FPGA), яку виробляють американські компанії Advanced Micro Devices і Intel.
"Чип використовується в пожежній сигналізації, інтернет-модемах, ракетах і безпілотниках для блискавичної обробки даних і заборонений для продажу в Росії", — пише видання The New York Times.
Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня
Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні постраждали, зокрема 10 дітей.
Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.
Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених. Серед загиблих — лікарка. У момент вибуху вона допомагала евакуйовувати в укриття дітей, які проходили гемодіаліз. Після російської атаки з лікарні евакуювали понад 600 пацієнтів.
Два корпуси дитячої лікарні "Охматдит", які поруйновані російським ракетним ударом 8 липня 2024 року, не підлягають відновленню. На будівництво нового корпусу спрямують, зокрема, і благодійні кошти.