25 липня 2024 року Подільський райсуд Києва суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту начальнику служби колії, тунельних споруд і будівель столичного метрополітену Володимиру Сидоренку. Його та очільника метро Віктора Вигівського підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до підтоплення метро і подальшого закриття частини "синьої" гілки. Вигівському обрали запобіжний захід раніше.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка відстежує перебіг судового засідання.
Суддя задовольнив клопотання прокурора. Посадовцю призначили цілодобовий домашній арешт до 23 вересня. Він зобов'язаний зʼявлятися до слідчого прокурора, не виїжджати за межі Києва без сповіщення слідчого. Також на підозрюваного мають вдягнути електронний браслет.
Також ухвалою суду підозрюваному заборонено спілкування зі свідками та іншим підозрюваним у кримінальному провадженні. Крім того, він має здати на зберігання свій паспорт для виїзду за кордон.
Як ми раніше повідомляли, сьогодні зранку столичні прокурори повідомили, що також обрали запобіжний захід виконувачу обов’язків начальника метро, який також є головним інженером КП "Київський метрополітен" Віктору Вигівському. Йому призначили цілодобовий домашній арешт до 23 вересня. У КМДА відреагували на обрання запобіжного заходу очільнику столичної підземки. Заявили, що вбачають у діях правоохоронців політичний тиск і намагання дестабілізувати роботу метрополітену.
За даними слідства, упродовж кількох років фігуранти кримінальної справи, які безпосередньо відповідають за проведення обстежень технічного стану споруд підземки, приховували факти критичного стану ділянки метрополітену. Посадовці не проводили огляд тунелів та спостереження за ослабленими конструкціями, що призвело до потрапляння води до тунелю на перегоні між станціями метро "Деміївська" — "Либідська" і появи тріщин у стінах тунелю.
У "Київському метрополітені" заявили, що доводитимуть у суді "безпідставність звинувачень" їхнім працівникам.
Обом посадовцям загрожує до 5 років ув'язнення.
Що відомо про підтоплення тунелю київського метро
8 грудня 2023 року в Києві закрили кілька станцій метро у зв'язку з терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська". Поїзди стали курсувати від станції "Героїв Дніпра" до станції "Либідська".
Попередньо причиною назвали розгерметизацію тунелю та появу тріщин у стінах. Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування через підтоплення підземки.
9 грудня Державна комісія ТЕБ та НС дозволила використовувати як укриття станції та вестибюлі закритої гілки столичного метро. Відповідним відомствам доручили додатково перевірити безпеку таких укриттів.
Із 8 грудня минулого року від станції метро "Теремки" до станції "Либідська" їздить наземний транспорт, що дублює маршрути закритих станцій підземки.
Із 12 грудня змінились два маршрути громадського транспорту між станціями метро "Либідська" та "Деміївська". Це автобус №2-М та тролейбус №12. Із 13 грудня, від станції метро "Либідська" до станції метро "Деміївська" організували рух тимчасового автобусного маршруту № 60.
Також від 13 грудня в метро запрацював "човниковий" рух між станціями "Теремки" та "Деміївська". 14 грудня Київрада проголосувала за те, щоб пасажири метро не переплачували за вимушену пересадку через закриті станції підземки. З 18 грудня запровадили механізм компенсації "зайвих" поїздок.
Триває ремонт на перегінному тунелі синьої гілки метро — між станціями "Деміївська" та "Либідська". Рух поїздів на ділянці планують відновити на початку осені. За словами міського голови Києва Віталія Кличка, аварійна ситуація виникла через недотримання технології під час будівництва перегону 15 років тому.