Київщина продовжує підвищувати енергонезалежність. Зокрема, в 3 районах області планують встановити 19 когенераційних установок.
Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що відповідні меморандуми підписали Київська обласна державна адміністрація, 6 територіальних громад та інвестори. Йдеться про 19 когенераційнихКомплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії установок загальною потужністю понад 50 МВт.
Їх планують встановити на об'єктах з централізованим теплопостачанням у 8 населених пунктах Вишгородського, Бучанського та Броварського районів. Установки дозволять взимку забезпечити людей електроенергією та теплом. Потужність установок — від 1 до 35 МВт.
Зазначається, що очільник КОВА доручив облгазу та ДТЕК не зволікати і оперативно реалізовувати ці проєкт.
"З нашого боку також жодних бюрократичних перепон. Монтаж має відбутися у найкоротші терміни. Бо це про нормальні умови життя для мешканців Київщини. Попри постійні атаки ворога", — сказав Кравченко.
Він також наголосив, що децентралізація енергетики — це те, що зменшить вразливість енергетичних об'єктів та забезпечить енергетичну безпеку. Наразі потреби громад у когенераційних установках значні, тому адміністрація продовжує пошук інвесторів для реалізації енергоефективних проєктів, зауважив начальник КОВА.
Бучанський міський голова поінформував, що в громаді установками оснастять сім об'єктів інфраструктури. Це когенераційні установки на 12,5 МВт з газопоршневим двигуном, які генеруватимуть теплову й електричну енергію для міських котелень.
"Прогнози на опалювальний сезон — невтішні. Тож ми активно залучаємо партнерів та міжнародні місії для того, щоб забезпечити теплом кожну домівку у громаді", — сказав Федорук.
На початку липня у КОВА обговорювали питання необхідності та можливості встановлення сонячних електростанцій, когенераційних установок, генераторів та інших джерел альтернативного живлення.
Йшлося, зокрема, про те, що територіальні громади мають актуалізувати та надати інформацію про об'єкти, де можливо та необхідно встановити сонячні електростанції. Також наразі триває заготівля дров для комерційних установ та населення. Найбільша кількість заявок надходить від Білої Церкви, Борисполя та Богуслава. Територіальні громади мають подати заявки, щоб вчасно забезпечити твердим паливом своїх жителів.