10 липня 2024 року уряд Литви ухвалив рішення про виділення Україні 1 мільйона євро на допомогу у відбудові дитячої лікарні "Охматдит" в Києві, зруйнованої російською ракетною атакою у понеділок.
Про це повідомляє Литовське національне радіо і телебачення — LRT.
"Ми отримали запит на допомогу у відновленні обстріляної в Україні лікарні, і пропонуємо виділити 1 млн євро на допомогу жителям України, які постраждали від військової агресії Російської Федерації", — повідомила міністр фінансів Гінтаре Скайсте.
Посадовиця наголосила, що Литва хоче допомогти Україні якомога швидше відновити зруйновану інфраструктуру. І запрошує інші країни приєднатися до ініціативи.
Згодом прем'р-міністерка країни Інгріда Шимоніте у соцмережі Х також поінформувала, що уряд Литви виділив 1 млн євро на підтримку відновлення дитячої лікарні "Охматдит" у Києві та інших медичних закладів, які, за словами посадовиці, "по-варварський й умисно обстріляла Росія".
Як ми повідомляли, раніше угорський опозиційний політик Петер Мадяр, головний суперник прем'єр-міністра Віктора Орбана анонсував поїздку до Києва, щоб доправити гуманітарну допомогу дитячій лікарні "Охматдит", яка поруйнована російською ракетою.
Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня
Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули понад 33 людини, більше сотні поранені.
Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.
Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.
Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії.
Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.
Після атаки 8 липня в Охматдиті не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко. Для відбудови лікарні вже зібрали понад 200 мільйонів гривень.
Надвечір 9 липня енергетики ДТЕК почали встановлювати три трансформаторні підстанції, щоб повністю заживити Охматдит.
Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення атакованої росіянами дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.
У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову Охматдиту. Ціль — 100 мільйонів гривень. Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — на допомогу Охматдиту вдалося зібрати менше ніж за 3 години. Партнери та меценати продовжують перераховувати кошти.