Будівництва біля пам'яток Музею народної архітектури під Києвом не буде: суд не дозволив зменшити охоронну зону

Національний музей народної архітектури та побуту України, Київ. Офіс Генпрокурора/Telegram

Київський окружний адміністративний суд скасував наказ Міністерства культури і туризму від 2007 року про зменшення меж охоронної зони Національного музею народної архітектури та побуту України (Музею просто неба в Пирогові). Цим рішенням територію захистили від забудови.

Про це повідомляють Міністерство культури та інформаційної політики і Офіс генпрокурора.

У 2005 році Мінкульт визначив охоронні зони навколо Музею просто неба в межах майже 2 км і заборонив там будівництво нерухомості. Однак у подальшому цю зону було зменшено до 25 м.

Прокурори довели в суді, що таке зменшення відбулося без наукового обґрунтування, а забудова ділянок поблизу дерев'яних зразків давньої архітектури загрожує їх пошкодженням.

За рішенням суду, МКІП має забезпечити розробку нової проєктної документації з коригуванням охоронних зон музею в Пирогові. У Мінкульті запевнили, що зміни забезпечать збереження ландшафту і перспективу розвитку закладу.

До затвердження нових документів територія Нацмузею народної архітектури та побуту під Києвом перебуватиме під захистом від можливої забудови.

Музей у Пирогові представляє понад дві сотні архітектурних зразків, що в різні періоди існували на етнічних українських землях.