На одній із ферм Київщини виявили африканську чуму свиней

На фермі в Кагарлицькій громаді на Київщині виявили захворювання свиней на африканську чуму (АЧС). Фахівці вживають заходів для ліквідації спалаху хвороби і недопущення її поширення.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба в Київській області у своєму Facebook.

Спалах африканської чуми свиней зафіксували в селі Новосілки Обухівського району на місцевому підприємстві ДП "Ферма ДАНАМ". Територія господарства оголошена епізоотичним вогнищем. У радіусі 10 км від місця виявлення збудника хвороби запровадили зону спостереження.

Працівники ферми спільно з ветеринарами та спеціалістами Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства облаштовують місце для спалювання тушок свиней, заражених хворобою. Тривають роботи з недопущення поширення АЧС у господарстві.

Жителів Обухівського району закликають дотримуватись профілактичних заходів для недопущення поширення інфекції.

АЧС — вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та крововиливами внутрішніх органів. Для людини африканська чума свиней — безпечна.

Власникам господарств, що вирощують свиней, рекомендують:

  • не завозити свиней без погодження з місцевою Держпродспоживслужбою;
  • своєчасно проводити ідентифікацію придбаного або отриманого поголів'я;
  • утримувати тварин у приміщеннях, не допускати контакту з іншими тваринами;
  • періодично обробляти свиней та приміщення проти кровосисних комах (кліщів, вошей, блох), постійно вести боротьбу з гризунами;
  • робити щеплення проти класичної чуми свиней (безкоштовно);
  • не купувати м'яса та інших продуктів зі свинини на стихійних ринках чи в місцях несанкціонованої торгівлі;
  • негайно повідомляти Держпродспоживслужбу про випадки захворювання чи загибелі свиней.

Що відомо про випадки АЧС на Київщині

Осередки спалаху африканської чуми свиней зареєстрували на Київщині в жовтні 2023 року. Хворих тварин виявили у приватних господарствах жителів села Хоцьки.

У вересні минулого року на території Української громади на Обухівщині підтвердили спалах захворювання свиней на африканську чуму та оголосили карантин.

Раніше африканську чуму свиней виявили у селі Ржищівської громади Київщини.

Тогоріч у липні в Бориспільському районі Вороньківська сільрада повідомила, що проведе евтаназію безпритульних тварин на території громади. Ліквідувати бродячих котів та собак вирішили, аби не допустити поширення африканської чуми свиней.