Жінці, яка розгромила могили загиблих воїнів, вручили підозру

Доповнено
Пошкоджена могила Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі". Київ, Аскольдова могила, 20 червня 2024 року. Анна Железняк/Суспільне

Жінці, яка розгромила могили загиблих воїнів — Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі", Андрія Пільщикова "Джуса" та Павла Петриченка, вручили підозру. Ведеться слідство.

Про це повідомили кореспондентам Суспільного у Київській міській прокуратурі.

"Зловмисниця з хуліганських мотивів нанесла більше 20 ударів палицею по могилах захисників, зірвала та поламала пам'ятні таблички, розбила лампадки. Правоохоронці у той же день розшукали жінку", — пізніше зазначили у відомстві.

Кореспондентам Суспільного правоохоронці уточнили, що після отримання результатів від медиків, ймовірно буде подане клопотання про поміщення жінки в медичний заклад, зважаючи на стан її здоров'я. Коли відбудеться судове засідання у цій справі — наразі невідомо.

За наругу над могилами захисників України, вчинену з хуліганських мотивів (ч.3 ст.297 Кримінального кодексу України) підозрюваній загрожує до 7 років позбавлення волі.

Вчора, 20 червня у Києві на могилах загиблих воїнів — Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі", Андрія Пільщикова "Джуса" та Павла Петриченка жінка вчинила розгром. На могилах були зірвані та поламані пам'ятні таблички, розбиті лампадки та понівечено державний прапор України.

У вересні у Києві з могили загиблого в авіатрощі на Житомирщині пілота Андрія Пільщикова "Джуса" вкрали шеврони, які там залишили його побратими. У жовтні шеврони вкрали вдруге. "На цей раз більшість залишились в безпеці, бо вони замкнені на вітрині. Але пропали всі, які люди позалишали самостійно", — повідомила тоді волонтерка та його дівчина Меланія Подоляк.