У Києві на Поштовій площі близько 100 людей зібралися на акцію "Два роки без Каті Гандзюк: замовники досі не покарані".
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дар’я Кінша.
За словами представника Центру прав людини ZMINA Сергія Кочмарського, який відстежує напади на активістів, за останні 9 місяців центр зафіксував 74 таких інциденти. При цьому напади здійснюють як на антикорупційних активістів, так і на екоактивістів, і тих, хто бореться з незаконними забудовами.
"Приклад Катерини Гандзюк став символом щодо всіх нападів на громадських активістів в Україні. Це взірець, який не дозволяє спускати цю ситуацію з нападами нанівець", - додав Кочмарський.
Про мету акції до другої річниці смерті Катерини розповіла її знайома Ольга Решетилова.
"З Катериною навіть дискутувати було приємно, бо вона завжди мала чимало аргументів, вміла переконувати. Сьогодні не буде гучних заяв, ми лише хочемо згадати, якою була Катя, яку людину ми втратили, яку людину у нас забрали. Нагадати про те, що ще далеко не всі причетні до її вбивства – покарані. Нагадати, що слідство і суд ще не завершені", – наголосила Решетилова.
Активісти зібралися на Поштовій площі, оскільки тут є мурал із цитатою загиблої активістки. Його раніше намалювали активісти ініціативи "Хто замовив Катерину Гандзюк".
У супроводі поліції діалогу акціянти пройшлися від Поштової до Контрактової площі і розклеїли плакати із фото Катерини Гандзюк та її цитатами.
Акції у пам'ять Гандзюк відбулися також у низці інших міст, зокрема акції у пам'ять Ганздюк пройшли у Харкові, Полтаві, Ужгороді і Кропивницькому.
Що відомо
- У липні 2018 року херсонську активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Через чотири місяці шпиталізації вона померла.
- Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Олексію Левіну, якого вважають організатором злочину.
- Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та носив електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна.
- На початку червня стало відомо, що слідство в справі нападу на Катерину Гандзюк поновили попри заяви захисту Мангера та Левіна, що терміни спливли.
- 16 червня стало відомо, що СБУ затримало Владислава Мангера у херсонській лікарні й привезла на суд до Києва.
- Зранку 17 червня адвокати Мангера заявили про катування їх підзахисного, а також про те, що вони подали матеріали до Європейського суду з прав людини. Суд щодо зміни запобіжного заходу Владиславу Мангеру тривав до ночі й близько 2:00 18 червня суд ухвалив відправити його під варту без права застави до 28 липня.
- 15 жовтня суд продовжив арешт підозрюваним Мангеру і Левіну.