У лісі на Київщині створили охоронні зони для захисту червонокнижних птахів

Пташенята чорного лелеки. WWF-Україна/Facebook/Олександр Панчук

У Бучанському районі на Київщині створили охоронні зони для збільшення популяції птахів, занесених до Червоної книги. Гнізда виявив орнітолог Київського зоопарку. На цих ділянках лісу відтепер заборонені будь-які лісогосподарські заходи, щоб не сполохати пернатих.

Про це повідомляється на сторінці у Facebook Всесвітнього фонду природи WWF-Україна.

Протягом 2016-2023 років науковий співробітник Київського зоопарку Олександр Панчук виявив на території філії "Тетерівське лісове господарство" 12 гнізд рідкісних птахів: чорного лелеки, змієїда, підорлика малого та журавля сірого.

Домівки чорних лелек розташовані на дубах на висоті 8-18 м, змієїдів — на соснах на висоті 20-30 м, підорлика малого — на вільсі на висоті 16 м, а журавля сірого — на землі біля річки Таль.

За розпорядженням Київської обласної військової адміністрації, ці локації взяті під нагляд: їх моніторять та охороняють працівники лісгоспу і науковці.

Навколо гнізд створюють охоронні зони радіусом не менше 500 м, де заборонені будь-які лісогосподарські заходи у період із 15 березня до 1 серпня для чорного лелеки та від 1 березня до 31 серпня для інших видів птахів. Це необхідно, щоб не злякати птахів під час виведення потомства. Загальна площа охоронних зон — 785 га, площа території, де господарські заходи обмежені протягом всього року перевищує 65 га.