Висота деяких сягає понад метр: у Києві розквітли лілії, подаровані харківськими меценатами

Лілії. КМДА

У Києві на території 200 м² розквітли лілії, подаровані харківськими меценатами у 2022 році. Помилуватися ними можна на Харківській площі, що у Дарницькому районі столиці.

Про це повідомляє директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міської державної адміністрації Олександр Возний.

"Лілії на Харківській площі — це данина мужності та стійкості харків'ян. Місце висадки цих квітів не випадкове. Їх бачать усі, хто прямує з Києва в напрямку Харкова і хто заїжджає до столиці. Ці символи відродження нагадуватимуть про непохитний дух міста, на долю якого випали важкі випробування. Київ пишається стійкістю Харкова і завжди буде поруч на шляху його відновлення", — сказав Возний.

Лілія. КМДА

У КМДА поінформували, що у 2022 році меценати подарували Києву п'ять тисяч цибулин лілій. Того ж року їх висадили на Харківській площі. Наразі можна побачити п'ять сортів квітів, висота деяких із них — більше метра.

Лілії. КМДА

Загалом від початку цього року комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень висадили у столиці понад 3,5 тисячі дерев, 30 тисяч кущів та майже 2 мільйони квітів.

Лілії. КМДА

Що відомо про озеленення Києва

У столиці фахівці наповнювали онлайн-мапу дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на 25 січня "оцифровано" понад 203 тисячі зелених насаджень. Створення і наповнення онлайн-мапи дерев — це не тільки крок до відкритості даних, але і можливість провести чітку інвентаризацію міських зелених насаджень.

Цього року Київ продовжить впроваджувати європейські практики захисту біорізноманіття. У кожному районі столиці визначили ділянки, на яких висадять декоративні луки та застосують підхід відмови від косіння

Раніше комунальники висаджували квіти за популярним у світі принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовували здебільшого для тематичних клумб. Садили також лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових. Тестували і "торби" для поливу дерев.

Протягом вересня-жовтня у столиці висадили понад 1,7 тисяч дерев, майже 24 тисячі кущів та близько 900 тисяч багаторічних квітів. Озеленення у місті тривало практично щодня. Протягом цього року працівники зеленого господарства планують висадити близько 6 млн квітів. Зазначається, що значну частину рослин комунальники вирощують у власних оранжереях.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було б озеленити не один сквер.

Із початку цього року з крон понад 4000 дерев фахівці видалили омелу в парках та скверах Києва. В основному були уражені тополі, клени, верби, берези та акація.

Також у Києві почали створювати дощові садки. Це унікальні ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби. Вже незабаром їх можна буде побачити в усіх районах столиці.

У березні у Києві на бульварі Тараса Шевченка висадили дерева. Це 30 тополь, які подарували місту меценати. Сорт тополі походить з Північної Італії та не викликає алергічної реакції у людей. Дерево швидкозростаюче з добре розвиненою кореневою системою, а це означає, що воно стійке до міських умов.

Ще у столиці 18 ботанічних пам'яток природи місцевого значення проходять лікування. Йдеться про заходи, необхідні для покращення стану зелених насаджень. Фахівці видаляють сухі гілки та ті, що перетинаються, вилучають гриби, зачищають, обробляють уражені місця тощо. На кожну пам'ятку природи підготовлено технологічну карту по лікуванню вікового дерева.