Працюють цілодобово: у Києві будують з'їзди на Подільському мостовому переході

Будівництво Подільського мостового переходу. Київ, 18 квітня 2024 року. Микола Поворозник/Telegram

У Києві на Подільському мостовому переході триває зведення 90-метрового тунелю під залізницею, який виведе міст на Троєщину (до вул. Петра Вершигори в напрямку просп. Романа Шухевича). Роботи перейшли в цілодобовий режим.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на комунальне підприємство "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд".

Зазначається, що також дорожники облаштовують конструкції тунелю між майбутніми станціями метро "Затока Десенка" та "Райдужна" на території Русанівських садів.

Роботи виконують за погодженням з Київською міською військовою адміністрацією з урахуванням умов воєнного стану. Також будівельники співпрацюють з АТ "Укрзалізниця", щоб не зупиняти рух залізничного транспорту, який на сьогодні має стратегічне значення.

"Дирекція перепрошує за тимчасові незручності та шум, який турбує мешканців сусідніх із будівництвом будинків під час дії комендантської години та просить з розумінням поставитися до цієї ситуації", — йдеться у повідомленні.

У межах Русанівських садів також продовжують зводити насип земляного полотна та влаштовують мережу дощової каналізації, що дозволить вирішити багаторічну проблему з підтопленням вулиці Центральна Садова.

Окрім цього, будують ділянку дороги від вул. Петра Вершигори до розворотного кільця трамваю, а саме: виправляють профіль колій трамваю, мостять міжколійний простір залізобетонними плитами, влаштовують конструкції дорожнього покриття вздовж трамвайних колій і зводять підпірні стіни.

Що відомо про будівництво Подільсько-Воскресенського мосту в Києві

Подільський мостовий перехід – двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі мають розмістити 6 смуг автомобільного руху, а на нижньому — готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.

Об'єкт будуть 30 років. У 1993 році Кабмін схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина мосту була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.

Підготовчі роботи почали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька. У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва.

У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст. У жовтні 2022 року Київрада виділила на добудову Подільсько-Воскресенського мосту додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету.

У жовтні 2023 року компанія, яка виконує будівельні роботи, прогнозувала завершення першої черги будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу на початку листопада того ж року.

Торік частково відкрили Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. Він доступний для руху спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусного маршруту №111 за напрямком ст.м. "Площа Українських героїв" — ст.м. "Лівобережна".

У квітні на об'єкті почали встановлювати конструкції тунелів між станціями "Затока Десенка" та "Райдужна" на території Русанівських садів.