На Київщині збільшилася кількість регіональних замовлень і з'явилися нові спеціальності у профтехучилищах

Випускники шкіл. УНІАН

Київська ОДА затвердила регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників, фахових молодших бакалаврів та бакалаврів. Замовлення сформували на підставі моніторингу потреб регіонального ринку праці й запитів роботодавців.

Про це повідомила на брифінгу заступниця голови Київської ОВА Жанна Осипенко.

За її словами, у порівнянні з довоєнними роками регіональне замовлення зросло майже на 20%.

"У закладах професійно-технічної освіти цьогоріч збільшено регіональне замовлення на професії будівельного напряму, професії для електротехнічного виробництва (електромонтажники, електрики, зварювальники, верстатники), оскільки спостерігається гострий дефіцит кадрів у цих галузях", — зазначила посадовиця.

Випускники, що планують вступати в заклади професійної освіти уже з 25 червня можуть створювати електронні кабінети, а з 1 липня розпочинається прийом документів. Творчі конкурси та співбесіди розпочнуться з 14 липня.

З новинок 2024 року: можливість здобувати освіту в медичних коледжах на основі базової освіти (після 9 класу), відкриття нових спеціальностей, наприклад "правоохоронна діяльність".

Ті, хто хоче вивчати правознавство у закладах профосвіти, зможуть вступати лише на контрактну форму навчання.

Раніше повідомлялося, що у Києві спостерігається нестача фахівців на окремих підприємствах дорожньої галузі столиці сягає 28-30%. Найбільша потреба, зокрема, у водіях, механіках, машиністах, малярах.

Що відомо про вступну кампанію-2024 в Україні

Абітурієнти до вишів у 2024 році зможуть подати документи з 19 по 31 липня. На творчі конкурси — дещо раніше. Вступна кампанія триватиме до кінця жовтня.

Раніше в ефірі Суспільного директорка Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко розповідала про особливості складання НМТ цьогоріч.

А Міносвіти уточнювало, що вступники до вищих навчальних закладів на творчі спеціальності цього року обов’язково складатимуть і НМТ, і творчий конкурс.

Порядок прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії/доктора мистецтва у 2024 році змінено у зв'язку із воєнно-політичною ситуацією в країні.

Міністерство освіти і науки України затвердило систему перезарахування оцінок із закордонних шкіл. Шкала увідповіднила системи оцінювання різних країн та українську 12-бальну систему. Учні можуть перезараховувати оцінки зі спільних із країною перебування предметів.