Під КМДА провели мітинг проти Маршу рівності

Акція протесту проти Маршу рівності біля КМДА. Київ, 14 червня 2024 року. Дар'я Нематіан Золбін/Суспільне

Сьогодні, 14 червня, у Києві біля міської державної адміністрації провели акцію проти Маршу рівності.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Біля КМДА зібралось приблизно сотня людей. Вони вимагають скасувати проведення у неділю, 16 червня, Маршу рівності.

Богдан — учасник акції протесту проти Маршу рівності. Київ, 14 червня 2024 року. Дар'я Нематіан Золбін/Суспільне

Один із учасників акції Богдан розповів, що він прийшов, щоб висловити свій протест проти проведення Маршу в цю неділю. За його словами, подібні масові акції не повинні проводитися під час дії воєнного стану.

"Зараз в нашій країні відбувається війна і зараз всі такі заходи не мають проводити. Російська пропаганда це буде використовувати для себе якось. Та це буде додаткова мотивація для російських військових. Нам це зараз не потрібно, у нас зараз є на жаль проблеми на фронті і це для них буде тільки плюс", — сказав Богдан.

Акція протесту проти Маршу рівності біля КМДА. Київ, 14 червня 2024 року. Дар'я Нематіан Золбін/Суспільне

Акція протесту проти Маршу рівності біля КМДА. Київ, 14 червня 2024 року. Дар'я Нематіан Золбін/Суспільне

На акцію прийшов голова "Руху всі разом за сім'ю" Руслан Кухарчук. За його словами, єдиного організатора цієї акції немає, люди вийшли спонтанно.

Руслан Кухарчук, організатор акції протесту проти Маршу рівності. Дар'я Нематіан Золбін/Суспільне

"З моральних міркувань, із міркувань демографічної і національної безпеки, подібні заходи, як Київ-Прайди і Марші рівності, вони недопустимі в Україні, особливо під час війни. Також військовослужбовці на фронті максимально деморалізовані подібними діями в Києві", — сказав Кухарук.

Військовослужбовиця, представниця ЛГБТ-спільноти Марія Воля. Дар'я Нематіан Золбін/Суспільне

На акцію прийшла Марія Воля, позивний "Гера", вона військовослужбовиця із 2015 року, представниця ЛГБТ-спільноти. Дівчина йшла містом у справах і побачила цю акцію.

"Просто мої плакати з моїм обличчям зривали такі самі люди, коли йшло висвітлення того, що на війні теж є ЛГБТ-військові і вони теж борються за права. Але питання в тому, що ми боремося за права всіх, а за наші права боремося тільки ми. Нас просто не сприймають", — каже Воля.

Дівчина розповіла, що братиме участь у неділю в Марші рівності. Хоча вважає, що будуть якісь провокації під час заходу.

"Я бороню Україну з 2015 року, свою Україну, я хочу, щоб Україна дала мені право на рівні з гетеросексуальними, я більше не прошу. На рівні з гетеросексуальними людьми я хочу, щоб в мене були такі ж самі права", — зауважила Марія.

ГО "КиївПрайд" 16 червня має намір провести щорічний Марш рівності на вулицях Києва. Марш буде проходити неподалік від укриття та у ньому планують взяти 500 учасників. Маршрут погодили із поліцією, захід буде закритим, лише за попередньою реєстрацією.

Участь у марші візьмуть як індивідуальні активісти, активістки так і організовані колони, також буде велика присутність дипломатів і представників і представниць міжнародної спільноти. Організатори не рекомендують виходити на марш неповнолітнім. Гаслом прайду у 2024 році стане "Разом до рівності та перемоги".

Наприкінці травня ГО "КиївПрайд"повідомили, що планують провести 16 червня Марш рівності — вперше від початку повномасштабного вторгнення. Через воєнний стан в країні організатори хотіли провести захід у Київському метрополітені. Планувалося, що у марші зможуть взяти участь до 500 людей.

Пізніше стало відомо, що Київська міська державна адміністрація не давала дозвіл на проведення Маршу рівності в столичному метро. Із міркувань безпеки організаторів маршу попросили обрати іншу локацію та узгодити із правоохоронцями.