Увіковічення пам'яті: у Києві школі та ліцею присвоїли імена полеглих на фронті військовослужбовців

Командир 1-го батальйону оперативного призначення полку "Азов" Олег Мудрак. Київська міська рада

Ліцей у Подільському районі Києва відтепер названо на честь полеглого комбата-азовця Олега Мудрака. Також у Печерському районі спеціалізованій школі № 89 присвоїли ім'я загиблого медика-добровольця Григорія Цехмістренка.

Таке рішення прийняли сьогодні, 13 червня, на пленарному засіданні Київської міської ради.

Спеціалізовану школу № 193 з поглибленим вивченням української мови та літератури в Подільському районі перетворено на ліцей, який відтепер названо ім’ям загиблого майора, командира 1-го батальйону оперативного призначення полку "Азов" Олега Мудрака.

Як зазначила депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, з такою ініціативою виступили трудовий колектив закладу освіти, побратими та родичі загиблого Героя.

"Війна почалася для Олега у 2014 році, але ні запеклі бої, ні облога "Азовсталі", ні катування в полоні не похитнули його віри в Перемогу, яку він залишив по собі всім нам. Це приклад для поколінь, наша невимовна шана Герою", – наголосила Вікторія Муха.

Олег Мудрак із позивним "Сухарь" пройшов полон в Оленівці та був повернений у результаті масштабного обміну полоненими. Від отриманих поранень і тортур серце Олега зупинилось на 36-му році життя. Його прах був розвіяний побратимами над Дніпром.

У Печерському районі спеціалізованій школі №89 присвоїли ім'я медика-добровольця, військовослужбовця Інтернаціонального легіону ТРО Збройних Сил України Григорія Цехмістренка.

Київська міська рада

"Григорій Цехмістренко активно і гідно відстоював свої національні погляди, починаючи з Революції гідності, коли 18 лютого 2014 року його з іншими активістами побили та затримали силовики, — розповіла депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник,

З початку повномасштабного російського вторгнення, маючи канадське громадянство, він не вагаючись приєднався до лав Інтернаціонального легіону ТрО Збройних сил України.

Григорій рятував життя українських бійців та цивільних на півночі Київщини, згодом біля Енергодара, Лисичанська, Херсона та Бахмута, як доброволець-медик.