У Києві заборонили продаж цигарок у кіосках. Незабаром таку норму можуть поширити на всю країну

Торговий кіоск на вулиці Хрещатик у Києві, 4 січня 2017 р. УНІАН/Гонтар Володимир

Київська міська рада ухвалила рішення заборонити продаж тютюнових та підакцизних товарів у тимчасових спорудах МАФах, зокрема, кіосках у столиці. А також упродовж наступних років суттєво зменшити у місті кількість таких споруд.

Таке рішення депутати Київради ухвалили під час пленарного засідання 13 червня 2024 року.

Депутати проголосували за нове положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд. Там, зокрема, пропонується скоротити кількість МАФів у Києві за наступні два роки з 10 тис. до 2,5 тисяч, розповів під час презентації нового положення директор департаменту територіального контролю Михайло Буділов.

"81% киян вважає, що необхідно продавати право на торгівлю у тимчасових спорудах виключено через систему Prozorro.Продажі", — сказав Буділов.

Проєкт рішення, винесений на розгляд столичних депутатів, спочатку не передбачав заборону на торгівлю сигаретами в МАФах. Та під час засідання Київради таку правку вніс депутат від фракції "Європейська солідарність" Олександр Міщенко. ЇЇ підтримали.

"Я вважаю, що не повинні сигарети продаватися у кіосках", — наголосив Міщенко.

На це рішення Київради вже відреагував голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. На своїй сторінці у Telegram він написав, що відповідна норма міститься і в проєкті закону №10346, що днями підтримав комітет парламенту.

Гетманцев оприлюднив відео голосування столичних депутатів за правку про заборону продажу цигарок у МАФах.

Після голосування за нове положення про нові правила розміщення МАФів, електрозарядних станцій, вендингу, поштоматів та терміналів, директор департаменту територіального контролю Михайло Буділов розповів, що проєкт буде впроваджуватись послідовно у районах столиці протягом двох років. Скорочувати кількість МАФів розпочнуть з Печерська.

Крім того, самі МАФи в Києві заборонять встановлювати біля метро, ​​клумб, пішохідних доріжок та адміністративних будівель.

Раніше повідомлялося, що на одній із промислових баз Броварів Київської області поліцейські виявили підпільне виробництво цигарок, потужності якого дозволяли виготовляти 40 тисяч пачок на добу. Вартість лише самого обладнання для виготовлення контрафакту сягає понад мільйон гривень.