"Прощавай, братику": у Києві попрощалися військовим з фотографом Арсеном Федосенком

Прощання з загиблим на війні фотографом Арсеном Федосенком. Київ, 13 червня 2024 рік. Суспільне Київ/Дарина Коломієць

У Києві у Михайлівському Золотоверхому соборі сьогодні, 13 червня, попрощалися з військовим фотографом Арсеном Федосенком. Він загинув на Харківщині через важке поранення внаслідок російського обстрілу КАБами.

На церемонію прощання прийшло близько сотні людей, передає кореспондентка Суспільного.

Військові несуть труну з тілом загиблого Арсена Федосенка у Михайлівський Золотоверхий собор. Київ, 13 червня 2024 року.

"Прощавай, братику! Ми тебе не забудемо", — промовив біля труни побратим Арсена. Вони разом служили у батальйоні. Між боями військові багато спілкувалися про мистецтво, виноробство. Арсен любив фотографувати своїх побратимів і робив це непомітно. Військовослужбовець розповів, що востаннє бачилися з фотографом за кілька місяців до його загибелі, коли той після розформування батальйону переводився в іншу частину.

"Він був дуже світлою людиною. Я ніколи не бачив його сумним. Задумливим я його бачив, він мріяв про щось, міркував про щось, він творча людина", — сказав військовик.
Волонтерка Дана Ярова біля труни Арсена Федосенка у Михайлівському соборі. Київ, 13 червня 2024 року.

"Арсен жив фотографіями", — каже волонтерка Дана Ярова. Вони разом з Арсеном Федосенком створили тематичний календар "Віримо в ЗСУ! Віримо в Україну!".

"Ми з Арсеном зробили історичні речі, які увійдуть в історію — про Героїв України, про тих людей, які звільняли Сумщину, Харківщину, Чернігівщину та про пілота Karaya. У нас був зірковий склад героїв. Ми зробили два календарі, які розійшлися величезним накладом. З Арсеном проїздили величезну кількість кілометрів полігонів, військових аеропортів, щоб зробити фотосесію. Це популяризація героїв. Ми дійсно робили дуже вадливі речі", — розповіла Дана Ярова.
Церемонія прощання з військовим фотографом Арсеном Федосенком у Михайлівському Золотоверхому соборі. Київ, 13 червня 2024 року.

Підтримати сина загиблого Арсена Федосенка Дениса прийшли його друзі і одногрупники Давид і Святослав. Хлопці розповідають, що познайомилися з фотографом під час акторського показу. Арсен запам'ятався як дуже позитивна і весела людина.

"Ми прийшли підтримати нашого друга, тому що це велика втрата і все що можна про нього (Арсена Федосенка — ред.) сказати — дуже позитивна і людина завжди посміхалася. Це дуже велика втрата", — сказав Давид.
Прощання з військовим фотографом Арсеном Федосенком у Михайлівському золотоверхому соборі. Київ, 13 червня 2024 року.
"Я пам’ятаю, коли ми відіграли всі уривки, він зайшов і сказав: "Хлопці, я вас пофоткав. Ви такі крутезні". Він дуже емоційна людина і дуже щира. А щирість в наш час це дуже велика рідкість", — пригадує Святослав.

Поховали Арсена Федосенка на Байковому кладовищі.

Люди зустрічають труну з Арсеном Федосенком на колінах. Київ, 13 червня 2024 року.

Арсен Федосенко — український фотограф, військовослужбовець. За фахом — художник-графік.

Від 2010 року працював з художніми й культурними фотопроєктами Національної філармонії України та посольства Італії в Україні.

Автор виставок. Його роботи зберігаються у приватних колекціях України, Норвегії, Німеччини.

Служив у 518-му батальйоні у складі 1-ї окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна.