Реставрують і презентують: на Київщині демонтували один із муралів Бенксі

Мурал британського вуличного художника Бенксі "Старий купається у ванній" у Горенці. ГСВА/Telegram

У Горенці на Київщині демонтували роботу "Старий купається у ванній" британського вуличного художника Бенксі. Малюнок планують реставрувати, щоб зберегти його належний вигляд.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Гостомельської селищної військової адміністрації.

Зазначається, що ця робота з'явилася за адресою Садова, 21. Будинок, на якому Бенксі намалював мурал, постраждав внаслідок бойових дій та масштабних російських обстрілів у 2022 році. Демонтаж графіті провели фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

"Залишати в такому стані роботу неможливо. Йдуть рецидиви, йдуть зараження грибами, конденсат, який відбувається від попадання сонця, води і все інше. Це негативно впливає на стан збереженості будь-якого твору мистецтва, в тому числі і графіті", — сказала заступниця начальника ГСВА Ольга Прилипко.

За її словами, надалі цей твір мистецтва буде нагадуванням про війну, про ті події, які відбувалися в Київській області. Роботу вдалося демонтувати, адже вона була пошкоджена. Всі фрагменти зберегли.

У селищній адміністрації зауважили, що надалі планується розробити програму реставрації малюнку. Це зроблять для підтримки її належного вигляду та подальшої презентації.

Що відомо про графіті іноземних художників під час війни в Україні

Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що створив сім стінописів в Україні. Одну з робіт намагалися вкрасти — 2 грудня 2022 року на лінію "102" надійшло повідомлення, що невідомі зрізають картину митця зі стіни будинку в Гостомелі. Поліцейські тоді затримали 8 людей. Була проведена мистецтвознавча експертиза, за результатами якої визначено вартість картини британського митця — понад 9 мільйонів гривень.

У Києві невідомі зіпсували один із настінних малюнків Бенксі. Щоб захистити від вандалів, на роботах британського художника в Бородянці, Ірпені та Горенці Київської області встановили бездротову систему безпеки, а одне із київських графіті Бенксі отримало скляну рамку.

Одна з робіт Бенксі знаходиться у Бородянці. Виконувач обов'язків Бородянського селищного голови Георгій Єрко каже, що влада хоче зберегти мурали для громади, створивши музей.

Італійський художник TVboy підтримав жителів Бучі і залишив на згадку жителям своє графіті на стіні однієї з будівель біля міської ради. Своїм малюнком митець закликає зупинити війну. Під час створення стріт-арту художник використав техніку трафарету.

Французький художник Крістіан Гемі, який творить під псевдонімом "C215", створив артоб'єкти біля будинків, пошкоджених внаслідок російської військової агресії. Мурали художника можна побачити у Києві, а також у Бучі і Гостомелі Київської області.