Фінансує Європейський інвестиційний банк: на Київщині капітально ремонтують ліцей

Приміщення ліцею в с. Мотижин. КОВА

На Київщині триває відновлення об'єктів, що були пошкоджені та зруйновані внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, активно відбудовуються заклади освіти. Один з них — ліцей в с. Мотижин, розташований в Бучанському районі.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що Мотижинський ліцей до війни відвідувало понад 100 учнів. У заклад влучив російський снаряд у березні 2022 року. Внаслідок удару в будівлі були повністю вибиті вікна та двері, пошкоджені класні кімнати, навчальні кабінети та коридори. Зруйновані покрівля та зовнішні стіни. Приміщення актової зали повністю згоріло.

Одразу після деокупації до відновлення пошкоджених класних кімнат доєдналися вчителі, батьки, учні та небайдужі жителі. Допомагали також і волонтерські та благодійні організації.

Приміщення ліцею в с. Мотижин. КОВА

Зокрема, вони долучилися до відновлення пошкодженої матеріально-технічної бази — зробили частковий ремонт кабінетів та коридорів, закупили комп'ютерну техніку, окремі меблі. Крім того, допомогли облаштувати укриття. Але для того, щоб ліцей міг повноцінно функціонувати у будівлі потрібно було зробити капремонт.

"У червні 2024 року розпочалися роботи з відновлення. Проєктом передбачено укріпити перекриття у вигорілих приміщеннях, відремонтувати пошкоджений дах, утеплити та оздобити фасад. Також підрядник повністю замінить електрику, системи опалення та вентиляції, водопостачання та водовідведення", — йдеться у повідомленні.

У КОВА поінформували, що всі роботи проводяться з урахуванням вимог безбар'єрності. Наразі будівельники демонтують пошкоджені елементи та готують приміщення для подальшого ремонту. Відновлення фінансується Європейським інвестиційним банком.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на середину квітня цього року область відновила повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тис. об'єктів. Передовсім відбудовують житлові будинки та соціальну інфраструктуру.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року. Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області.

Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час вторгнення на територію регіону.