Реконструкція старого нежитлового приміщення: у Києві облаштовують соціально-реабілітаційний центр для дітей та молоді

На місці старого приміщення облаштовують соціально-реабілітаційний центр для дітей та молоді. Марина Хонда/Facebook

У Києві розпочали реконструкцію майбутнього соціально-реабілітаційного центру. Він розташований у Святошинському районі міста.

Про це повідомляє у Facebook заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

За її словами, раніше там було нежитлове муніципальне приміщення, висотою в два поверхи. Після завершення робіт будівля матиме 4 поверхи, десятки кабінетів для реабілітації та рекреації на понад 1700 м², а також укриття із протирадіаційним захистом на понад 120 людей.

"Реабілітаційні та соціальні послуги, в тому числі денне перебування, тут надаватимуть дітям та молоді від 12 до 35 років. Одночасно заклад зможе прийняти 140 людей", — сказала Хонда.

Заступниця голови КМДА поінформувала, що Центр відкриють в межах розширення мережі закладів у Святошинському районі, адже наявні не покривають потреб. Також це сприятиме розв'язанню проблеми соціально-трудової реабілітації для людей з інвалідністю, які досягли 18-річного віку.

У приміщення, де зараз розміщений Центр, також продовжать надавати соціальні послуги дітям з інвалідністю, у тому числі послугу денного перебування, підсумувала Хонда.

У квітні у Києві відкрили безоплатний освітньо-реабілітаційний центр "Трініті ХАБ" для людей із порушеннями зору. Під час війни вони зосередяться на реабілітації ветеранів. В центрі, зокрема, формують та розвивають сенсорні навички, підвищують рухову активність незрячих людей, чутливість стопи, впевненість при пересуванні вдома та на вулиці.

Також у столиці заплановане відкриття сучасного Центру комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей і осіб з інвалідністю, який працюватиме у Подільському районі. Заклад оснащений найновітнішим обладнанням. Пацієнти зможуть проходити там реабілітацію, соціалізацію, соціально-трудову адаптацію, а також проводити своє дозвілля.

Благодійний фонд "Голоси дітей" ініціював зведення поблизу Києва дитячого реабілітаційного центру. Заклад надаватиме психосоціальну підтримку сім'ям, що пережили травматичні події. Архітектори представили ескізний проєкт центру, до створення якого долучили самих дітей. Центр планують побудувати в селі Дзвінкове Боярської громади.