Орендував квартиру за підробленими квитанціями: правоохоронці викрили киянина

Правоохоронці затримали у столиці раніше судимого киянина. Чоловіка підозрюють у тому, що він, користуючисть чужими документами, надсилав ріелтору фальшиві чеки про оплату за оренду квартири.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Національної поліції Києва.

До поліції Києва звернулась жінка, яка запідозріла клієнта у шахрайстві. Заявниця розповіла, що працює в агентстві нерухомості та представляє інтереси власника оселі у Подільському районі. На початку року до неї в онлайн-режимі звернувся чоловік, який хотів орендувати квартиру подобово.

"Як з'ясували у подальшому поліцейські, киянин отримав доступ та зробив скріншоти додатку "Дія" та картки "Монобанк" свого знайомого та під іменем останнього, надсилав представниці орендодавця підроблені квитанції про оплату. Так, упродовж чотирьох місяців киянин "сплатив" за житло понад 130 тисяч гривень, доки аферу з квитанціями не виявили менеджери фірми", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що до злочину причетний 23-річний місцевий житель, раніше судимий за аналогічну шахрайську схему та наркозлочини. Слідчі оголосили фігуранту про підозру по 27 епізодам кримінального правопорушення. За ч.2 ст.190Шахрайство Кримінального кодексу України киянину загрожує до трьох років позбавлення волі.

Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

Також аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

Київська міська прокуратура повідомила про підозру організаторці та двом учасникам злочинної групи. Їх підозрюють у тому, що вони ошукали щонайменше 40 людей, привласнивші їхні гроші. Фігуранти у соцмережах, месенджерах та на сайтах пошуку роботи публікували оголошення, в яких пропонували українцям працевлаштування у Швеції.

Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" переставав виходити на зв'язок.

Ще поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Також у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари. Викрити незаконну діяльність допоміг громадянин, який став жертвою шахрайської схеми.