На Київщині продали завод, який конфіскували у підсанкційного російського олігарха. Це вперше в Україні

Підприємство "ПентоПак". Facebook/Віталій Коваль

Фонд державного майна України (ФДМУ) продав на аукціоні завод з виробництва упаковки для м'ясопереробної галузі "ПентоПак", розташований у Борисполі Київської області. Це підприємство належало родині російсько-грецького олігарха Івану Саввіді.

Про це поінформував голова ФДМУ Віталій Коваль.

"Ринок визначальної вартості цього об'єкта і переможна ставка повторного аукціону склала трохи більше 103 мільйонів гривень", — йдеться у дописі посадовця.

На оплату лота у покупця є 20 днів. Без запропонованої вартості інвестор вже заплатив гарантійний внесок у розмірі 20 374 579,00 грн.

Віталій Коваль зазначив, що завод "ПентоПак" був конфіскований у родини російсько-грецького олігарха Саввіді. Кошти від його продажу підуть на відбудову нашої держави у Фонд ліквідації наслідків російської агресії.

Раніше Віталій Коваль повідомляв, що стартова ціна "ПентоПак" — 203,7 млн гривень. Завод співпрацює з відомими українськими брендами та експортує продукцію до понад 30 країн світу. Підприємство зберегло 193 робочі місця та не має заборгованостей по заробітній платі та перед бюджетом.

Та перший аукціон з продажу заводу, призначений на 31 травня 2024 року, так і не відбувся через відсутність учасників. Тож стартову ціну на повторному приватизаційному аукціоні знизили удвічі: з початкових 203,75 млн грн до 101,87 млн.

Як раніше повідомлялося, у лютому Вищий антикорупційний суд (ВАКС) конфіскував активи грецько-російського мільярдера Івана Саввіді та його дружини, які знаходяться в Україні.

Що відомо про подружжя Саввіді

Іван Саввіді — російський підприємець грецького походження, який має тісний зв’язок з владою РФ та керівною партією "Единая Россия". Саввіді також є президентом Федеральної національно-культурної автономії греків Росії, через яку здійснює ідеологічну підтримку дій РФ, шляхом глорифікації президента Володимира Путіна та військовослужбовців російського війська, які беруть участь у війні проти України. Зазначена діяльність має сталий та тривалий характер та здійснюється ним починаючи з 2014 року. Крім цього, в умовах повномасштабного вторгнення, маючи на меті сприяння керівництву тимчасово окупованих українських територій Іван Саввіді підтримує зв’язки та надає матеріально-технічну підтримку самопроголошеним органам та їх керівництву.

За даними Trap Aggressor, Саввіді посів 83 місце у російському списку Forbes-2021 із загальними статками у 1,7 млрд доларів. Він також є акціонером продовольчої групи "Агроком", володіє грецьким футбольним клубом PAOK, морським портом Салоніки та іншим бізнесом у Греції. У 2020 році президент РФ Володимир Путін нагородив Саввіді орденом за успіхи. Саввіді двічі обирався депутатом Держдуми РФ від партії "Единая Россия”, публічно вітав анексію Криму Росією, був спонсором низки російсько-патріотичних фестивалів на півострові, а вже у квітні 2022 року направляв автомобілі та генератори у самопроголошену “ДНР”, за що отримав особисту подяку від ватажків цього угрупування.

Кіріякі Саввіді — його дружина, є однією із найбагатших жінок в Ростовській області РФ. Вона є номінальною власницею низки компаній, а бізнесом фактично володіє її чоловік Іван Саввіді. Їй опосередковано через юридичну особу Костерам Холдінгс Лімітед належить ПрАТ "Пентопак" та ДП "Атлантіс-Пак Україна".