У Києві проходить благодійний фестиваль "КиївПрайд"

У Києві проходить благодійний фестиваль "КиївПрайд", 9 червня 2024 р. Cуспільне/Влада Колодій

У неділю, 9 червня, у київському арт-центрі Closer проходить благодійний фестиваль "КиївПрайд". Цього року він триває під гаслом "Єднаймося задля рівності і перемоги".

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Влада Колодій.

Олександра прийшла на фестиваль, аби підтримати ідею рівності людей та ідею самовираження.

"Цікаво зустріти більше творчих особистостей та поділитися своїми думками", — каже дівчина.

"У здоровому суспільстві хочеться, щоб всі відчували себе в безпеці. Хочу, щоб в якийсь момент Україна стала настільки вільною, щоб люди не боялись відкрито говорити про свою сексуальність", — говорить один із волонтерів заходу Ярослав Мельник.

Тут працює ярмарок українських брендів, лекторій, творчі майстерні, психологічні консультації та фотовиставки.

Поліція не пускає на фестиваль підлітків віком 16-18 років через "підвищену небезпеку". Вони знаходяться поза територією фестивалю.

"Займаємось охороною публічного порядку із підвищеними ризиками небезпеки. Діти можуть перебувати лише із батьками", — зауважили поліцейські.

Організатори кажуть, що мета події — зібрати кошти на великий Прайд-збір на 4 мільйони гривень, який триватиме протягом місяця.

"Ці гроші ми розподілимо між п'ятьма фондами, чотири з яких працюють із потребами військових. Придбають дрони та інші потрібні речі. Ще один фонд працює із пораненими та ветеранами, звідки був запит на дорогі антибіотики", — розповіла голова правління ГО "КиївПрайд" Анна Шаригіна.

Вчора, 8 червня, у київський арт-центр Closer прибули представники Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Подільського району. У цей час в клубі відбувалася підготовка до благодійної вечірки.