Проблеми із водопостачанням: жителів Київщини просять утримуватися від поливу із комунальних мереж садів та городів

Через відключення електроенергії в деяких громадах Київщини почалися проблеми із водопостачанням. Зокрема, така ситуація склалася у Білогородці.

Про це у Telegram повідомляє Білогородський сільський голова Антон Овсієнко.

"На жаль, у Київській області графіки відключень не діють. Перерви в електропостачанні досягають 12-14 годин, а на деяких вулицях — до доби. Це призводить до відсутності централізованого водопостачання. Найгостріша ситуація склалася в Білогородці", — сказав Овсієнко.

Тож наразі прийняті такі рішення:

  • виділити комунальному підприємству "ККП села Білогородка" додатковий генератор потужністю 40 кВт
  • запустити дві додаткові свердловини в Білогородці
  • приділити більше уваги якісній комунікації із комунальників і жителів
  • дотримуватися затверджених графіків подачі води населенню у всіх селах громади, де є централізоване водопостачання.

Графік подачі води щоденно:

  • 05:30 — 09:00
  • 19:00 — 22:00

Громадянам радять обов'язково мати запас технічної і питної води, заощаджувати електроенергію — мінімізувати використання енергоємних побутових приладів.

Також жителів приватного сектору просять утримуватися від поливу водою із комунальних водопровідних мереж присадибних ділянок та городів.

"В іншому випадку будемо змушені рішенням виконавчого комітету ввести заборону на використання питної води з системи централізованого комунального водопостачання для зрошування (поливу) газонів, парників, городів, садів та присадибних ділянок з накладанням штрафів за недотримання вимоги або від'єднання абонентів від мережі", — зауважив сільський голова.

У разі надзвичайної ситуації чи додаткових запитань потрібно телефонувати до Єдиної інформаційно-диспетчерської служби 0800301119 або написати у телеграмі/вайбері +380672539152.

У Києві та області сьогодні, 7 червня, дефіцит електроенергії в енергосистемі прогнозується упродовж усієї доби. Обмеження застосовуватимуть на території всієї країни.

Обмеження електроенергії в Україні діятимуть щонайменше ще два роки, а для того, щоб повністю відновити енергосистему потрібно не менше п'яти. Такий прогноз навів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.