Реабілітація і соціальні послуги для дітей і людей з інвалідністю: у Києві облаштовують новий сучасний центр

Центр комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей і людей з інвалідністю. КМДА

У Києві заплановане відкриття сучасного Центру комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей і осіб з інвалідністю. Заклад працюватиме у Подільському районі столиці. Наразі міський голова Віталій Кличко проінспектував готовність центру.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

У КМДА поінформували, що реконструкцію закладу розпочали в 2021 році, але після початку повномасштабного вторгнення призупинили. Продовжили роботу у травні 2022 року. Частину обладнання (загальною вартістю понад 10 млн грн) Центру надала в якості благодійної допомоги Варшава.

Зазначається, що відтепер заклад зможе одночасно прийняти 180 дітей, підлітків та молодь. До реконструкції одночасно могли знаходитися — 33 дитини. Наразі заклад оснащений найновітнішим обладнанням. Пацієнти зможуть проходити там реабілітацію, соціалізацію, соціально-трудову адаптацію, а також проводити своє дозвілля.

Тренажери у Центрі комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей і людей з інвалідністю. КМДА

Після реконструкції площу приміщень закладу збільшили майже у 3 рази. Акцент поставили на максимальну доступність та безбар'єрність, зокрема, для людей на кріслах колісних, із порушеннями зору та слуху. Якщо раніше площа складала близько 900 м², то тепер — 2500 м². Зокрема 300 м² займає укриття, в якому теж обладнані приміщення для реабілітації, поінформували в адміністрації.

Кімната у Центрі комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей і людей з інвалідністю. КМДА

"Останнім часом кількість тих, хто потребує реабілітації у столиці, зростає. 2005 дітям встановлено інвалідність у Києві минулого року. Це на 22% більше, ніж у 2022-му. Майже половина — це діти з інвалідністю через розлади психіки та поведінки. Чверть — через порушення в роботі центральної нервової системи, порушення розвитку та хромосомні аномалії", — сказав Кличко.

Київський міський голова Віталій Кличко оглянув тренажери у Центрі комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей і людей з інвалідністю. КМДА

За його словами, кількість дітей з інвалідністю, зареєстрованих у столиці, наближається до 14 тисяч. Із них з розладами психіки та поведінки — понад 4 тисячі. А за даними Київського міського центру медико-соціальної експертизи визначені рекомендації із соціальної реабілітації для понад 28 тисяч дорослих з інвалідністю.

Кімната у Центрі комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей і людей з інвалідністю. КМДА

Міський голова зазначив, що перший такий Центр комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей і осіб з інвалідністю відкрили кілька років тому в Шевченківському районі. Наразі планується створити подібні центри у Деснянському та Святошинському районах столиці.

Раніше повідомлялося, що благодійний фонд "Голоси дітей" ініціював зведення поблизу Києва дитячого реабілітаційного центру. Заклад надаватиме психосоціальну підтримку сім'ям, що пережили травматичні події. Архітектори представили ескізний проєкт центру, до створення якого долучили самих дітей. Центр планують побудувати в селі Дзвінкове Боярської громади.