У Києві студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського збирають евакуаційні електроноші на радіоуправлінні для Збройних сил України. Наразі військовим передали вже треті такі електроноші.
Про це повідомляє пресслужба освітнього закладу в Facebook.
За словами одного зі студентів Івана Підпалька, до них постійно надходять запити стосовно електронош. Зокрема, коли йде тестування обладнання у парку, підходять перехожі, розпитують і обмінюються контактами.
"Нині дійсно велика проблема з евакуацією поранених, адже особовий склад батальйону постійно накриває ворожими скидами. Аналогів таким ношам наразі немає. Саме вони допоможуть врятувати життя пораненому і захистити від імовірної смерті наших бійців", — сказав військовослужбовець із позивним "Малина", військовий 115 бригади 141 батальйону.
В КПІ також поінформували, що студенти постійно спілкуються із військовослужбовцями, щоб вдосконалювати обладнання та модифікувати під нові виклики фронту. Планують, наприклад, збільшити дальність керування, щоб вистачало вже на 9 км, а не на 4 чи 5.
За словами Підпалька, якщо буде запит, то створюватимуть пристрій, який використовуватимуть для розмінування: замість людини на ноші кластимуть вибухівку.
Наразі електроноші рятувати, евакуювати й транспортувати людей та необхідні речі будуть на Запорізькому напрямку, поінформували у закладі.
Раніше повідомлялося, що евакуаційні шасі на радіоуправлінні розробив переселенець зі Слов'янська Дмитро Мамонов, а студенти допомагають їх збирати після пар та на вихідних. Пристрій допомагає витягувати з гарячих точок поранених бійців, не ризикуючи життям медиків. Також може підвозити протитанкові міни чи снаряди.
Зазначається, що електроноші здатні долати дистанцію до 5 км, а батареї вистачає на годину роботи. Вони можуть переміщати на собі до 120 кг та керуються дистанційно.