У Мощуні знайшли боєприпаси під час демонтажу будинку

Знайдені боєприпаси під час демонтажу будинку в Мощуні на Київщині. Гостомельська селищна військова адміністрація/Telegram

Під час демонтажу будинку в Мощуні на Київщині виявили набої різних калібрів.

Про це повідомляє Гостомельська селищна військова адміністрація.

До будинку на вулиці Садова прибули інспектори "Муніципальної варти", рятувальники ДСНС. Набої вилучили та передали відповідним службам.

У військовій адміністрації нагадують, на території Гостомельської громади після бойових дій ще залишаються вибухонебезпечні предмети, як-от міни, снаряди, розтяжки та гранати.

Мешканців, які виявлять боєприпаси, просять звертатися до "Муніципальної варти" за телефоном: (096)184-42-21 або до ДСНС за номером "101".

Що відомо про розмінування Київщини

У Київській області піротехніки регулярно проводять навчання саперів, а також планові роботи з розмінування територій.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

На кінець 2022 року основні роботи з розмінування доріг, населених пунктів Київщини завершилися. Усього з початку робіт піротехніки ДСНС очистили 21670 га території.

Для розмінування сільськогосподарських земель Київщини вивчатимуть досвід Хорватії. Станом на листопад 2023 року, першочергового розмінування потребували понад 10 тисяч га земель сільгосппризначення.

У березні 2022 року на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати регіон, може знадобитись 8-10 років.