У Києві родичі захисників "Азовсталі" мітингували на підтримку військовополонених та зниклих безвісти бійців

Free Azovstal Defenders — мітинг на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, Київ, 2 червня 2024 р. Cуспільне/Дарина Коломієць

У Києві на перехресті вулиці Героїв полку "Азов" та Оболонського проспекту відбулася акція "Free Azovstal Defenders" на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, зокрема, бійців Маріупольського гарнізону. Організатори — родини полонених військових та небайдужі українці. На мітинг вийшли кількасот людей з плакатами і прапорами.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Отримати плакати з надписами підтримки полонених можна було й на самій акції. Серед учасників мітингу — військові, які самі перебували в полоні.

Крім цього, в межах акції відбулися автопробіги.

Щотижня родини військових організовують такі акції в різних містах країни, змінюючи час та локацію. Цього разу влаштували пікет біля станції метро "Оболонь".

Учасниця акції Ангеліна Гаєвська розповіла, що серед її рідних в полоні нікого немає, але кожен, хто там, для неї рідний:

"Я думаю, що такі акції потрібні, адже це не тільки нагадування світу про наших героїв, але й підтримка тих, хто чекає когось із полону. Це важливо. І тішить, що нині тут сотні людей. Але треба тисячі", — вважає вона.

Ангеліна ходить на акції з підтримки полонених щотижня.

Дівчинка з контрабасом — Катерина Косецька, яка також щотижня відвідує мітинги, зокрема на підтримку полонених музикантів.

Як нагадують організатори акції "Free Azovstal Defenders", минули понад 2 троки, відколи захисники "Азовсталі", за наказом командування, вийшли в полон.

Понад рік із майже тисячі бійців "Азову" у списки на обмін потрапляють одиниці.

31 травня між Україною та Росією відбувся обмін полоненими. З російського полону вдалося повернути 75 людей. Серед визволених оборонців — 70 чоловіків і п'ятеро жінок, шестеро офіцерів та 65 представників рядового та сержантського складу. Серед повернутих додому були 10 оборонців Маріуполя і воїнів з "Азовсталі".

29 травня в офісі Уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця спростували заяви Уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової про те, що нібито “обміни полоненими з Україною призупинені через надумані вимоги української сторони”, не відповідають дійсності.

Як стверджує Дмитро Лубінець, російська сторона не дотримується жодних правил при формуванні списків полонених для обмінів. У Москві без жодних пояснень викреслюють 99% людей зі списків, які подає Україна.