Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану

Міст-хвиля на Оболоні в Києві. Фото: Віталій Кличко / Telegram

Будівництво пішохідного мосту з Оболонської набережної в Києві та створення рекреаційної зони на острові почали ще до повномасштабної війни. Зупинка робіт загрожувала занепадом цих об'єктів. З бюджету столиці кошти виділялися на зону відпочинку, решту робіт профінансували меценати.

Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко.

Він нагадав, що спорудження мосту здійснювалося винятково коштом меценатів, гроші з міського бюджету не витрачали. Зокрема, Київ отримав кошти на продовження будівництва пішохідного мосту від Метрополії Великого Парижа. Це були цільові кошти, які виділялися безпосередньо на цей об'єкт, пояснив міський голова.

Також місто отримало благодійну допомогу від Тайваню на добудову зазначеного мосту. Було фінансування і від інших меценатів: українських та іноземних компаній.

Віталій Кличко зауважив, що основні конструкції мосту були вироблені на "Азовсталі". Їх привезли за кілька тижнів до початку повномасштабного вторгнення РФ.

"І було б недоречним зупинити повністю всі роботи. Цей недобудований об'єкт прийшов би у занепад", — зазначив він.

Облаштування рекреаційної зони "Острів Оболонський", за словами міського голови, теж почали у 2021 році. На неї місто виділило 127 млн грн. Були прокладені електро- та водомережі. Облаштували доріжки та велодоріжки, алеї. Створили пляжну зону, встановили медичний пункт, три громадських вбиральні та пост охорони.

"Інші роботи на острові з облаштування місць відпочинку — лави, дитячий майданчик, освітлення, частково озеленення та ще багато іншого, були здійснені також за рахунок меценатів. Бюджетних — тільки частина коштів!" — повідомив Кличко.

Він додав, що імена меценатів зазначені на табличці перед входом на новий пішохідний міст. Представники компаній-меценатів побували на мосту і в новій зоні відпочинку і залишились задоволеними виконаними роботами, запевнив міський голова.

Що відомо про будівництво пішохідного мосту на Оболоні

З 2021 року триває будівництво Оболонського мосту. Роботи почали почали в 2021-му, призупинили на початку повномасштабної війни та відновили навесні минулого року. Гроші з міського бюджету не залучаються, заявляв під час будівництва міський голова Віталій Кличко.

У січні 2023 року Київ отримав кошти на продовження будівництва від Метрополії Великого Парижа.

У липні 2023 року стало відомо, що уряд Тайваню виділив $2,5 мільйона на будівництво пішохідного мосту-хвилі на столичній Оболоні.

Майже 300 тонн металу для мосту виготовили на "Азовсталі". Його встигли зробити й вивезти із заводу напередодні російського повномасштабного вторгнення.

24 травня 2024 року в Києві відкрили пішохідний міст-хвилю. Він з'єднує Оболонський острів і парк "Наталка" біля Оболонської набережної.

Ширина нового мосту — 3,5 метри, довжина — 176 метрів. Він комфортний для пересування маломобільних груп населення і не заважає проходу маломірних суден до затоки Оболонь.

Рекреаційну зону на острові Оболонський облаштували зі збереженням флори та фауни. Встановили лави, дитячі майданчики, туалети. Зробили пішохідні та велосипедні маршрути. Також висадили нові дерева та кущі. Відвідувачів радуватимуть декоративні яблуні, рожева акація, бузок та газони, що квітнуть усе літо.