У Києві попрощалися з гендиректором агентства "Інтерфакс-Україна" Олександром Мартиненком

У Києві попрощалися з Олександром Мартиненком, 21 травня 2024 року. Суспільне/Анна Железняк

31 травня 2024 року у крематорії на Байковому кладовищі відбулася церемонія прощання з засновником і очільником "Інтерфакс-Україна" Олександром Мартиненком. Він помер 28 травня у віці 63 років. Провести в останню путь заслуженого журналіста України прийшли рідні, друзі, колеги й урядовці та депутати.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Суспільне

Олександр Мартиненко усе життя присвятив розвиткові української журналістики та сфері медіа, згадує про свого товариша голова комітету Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микола Потураєв.

"Мені дуже шкода, що він не написав велику книжку про історію країни... він жартував, що ще час не прийшов, і я тільки сподіваюся, що люди, які його пам'ятають і будуть пам'ятати напишуть про нього і про Україну, яку він дуже любив і був справжнім патріотом. Так, можливо, він десь помилявся, але досягнень було більше", — сказав Микола Потураєв.

Суспільне

Попрощатися зі своїм давнім другом прийшов і журналіст Микола Вересень. Нашим журналістам зауважив, що говорити про Олександра у минулому часі ще не готовий.

"Я ще не усвідомив, що Сашка немає.... Мартиненко рівний тільки Мартиненку. Не можна його порівнювати з кимось, ставити на один щабель з кимось. Він така працьовита людина... Він отримував насолоду від того, що він робив, постійно посміхався, сидів на роботі з ранку до ночі...І він дуже любив цю роботу", — згадує Микола Вересень.

Суспільне

Більше тридцяти років товаришував з Олександром Мартиненком і Сергій Рахманін, нині депутат, а у минулому теж журналіст.

"Саня був взірець мудрості й уособленням мудрості. Таких людей завжди бракувало у журналістиці. Це була людина надзвичайно зважена, надзвичайно точна. Була така приказка, що якщо ця новина не з'явилася на "Інтерфаксі", це означає, що це ще не новина", — розповідає Сергій Рахманін.

Церемонію прощання відвідав і тимчасовий виконувач обов'язків міністра культури Ростислав Карандєєв.

Що відомо про Олександра Мартиненка

Олександр Мартиненко народився 22 серпня 1960 року у Харкові.

Закінчив економічний факультет Харківського державного університету.

З 1987 по 1990 роки працював молодшим науковим співробітником кафедри планування народного господарства Харківського держуніверситету.

Потім протягом двох років працював кореспондентом, редактором відділу газети "Орієнтир Діп", а у 1992 році став головним редактором агентства "Харків-новини".

У період з 1992 по 1998 роки працював на посаді президента агентства "Інтерфакс-Україна". У 1991 році став заступником глави, а у 2001 році - консультантом Адміністрації президента України. У 1998 - 2001 роки був  прессекретарем президента України.

З 2003 працював генеральним директором "Інтерфакс-Україна"

Окрім того, Мартиненко був членом Нацради з питань телебачення і радіомовлення з 2002 по 2003 роки.

Також Олександр Мартиненко був заслуженим журналістом України.