Вивчити або вдосконалити українську: охочі можуть зареєструватися на новий мовний курс проєкту "Єдині"

Із 3 червня стартує базовий курс підтримки для новачків у переході на українську мову, а також поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху "Єдині".

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що амбасадором червневого курсу став Тарас Цимбалюк — український актор театру, кіно та телебачення. Він поділиться секретами, якими користуються актори для тренування вимови та розповість про театральні й телевізійні залаштунки.

"На слухачів курсу чекають: ретельно розроблені програмні матеріали, спілкування та знайомства з новими людьми, короткі завдання щодня, чати підтримки із професійними модераторами, розмовні клуби наживо та онлайн, фінальне тестування", — йдеться у повідомленні.

Тривалість кожного курсу — 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу. Навчання безплатне. Щоб взяти участь, потрібно зареєструватися.

Що відомо про мовні курси на Київщині

У квітні рух "Єдині" відзначив другу річницю з дня заснування. За цей період команда проєкту допомогла перейти на українську мову понад 440 тис. громадянам нашої країни з усього світу.

Також у квітні амбасадорами курсу української мови були учасники українського хіп-хоп гурту "Курган & Agregat" Аміль і Раміль Насірови. Музиканти активно волонтерять та допомагають українським військовим. Амбасадором січневого курсу української мови від проєкту "Єдині" був фронтмен гурту "Бумбокс"Андрій Хливнюк. У грудні 2023 року амбасадоркою курсу стала телеведуча Валентина Хамайко.

Також слухачам курсу перейти на українську допомагала парамедикиня з "Азовсталі" Катерина Пташка, яка навіть у полоні спілкувалася з російськими військовими та журналістами винятково українською. Ще вчити українську мотивував олімпійський чемпіон Олег Верняєв. Амбасадором листопадового проєкту був телеведучий Руслан Сенічкін.

Для учнів 9-11 класів проводили мовний онлайн-марафон з нагоди Дня української писемності. Мета — розвивати свідоме прагнення до вивчення української та підтримати обдаровану молодь. Потрібно було виконати 40 тестових завдань.

Минулого року у "BiblioHub" Деснянського району Києва стартували експрес-курси з української мови. Кожен охочий міг долучитися до тренінгів і розвивати навички спілкування.