У Києві військові, які втратили кінцівки, реабілітуються завдяки ампутіфутболу

Відрите тренування з ампутіфутболу в Києві, 25 травня 2024 р. Cуспільне/Дар'я Кінша

У Києві відбулось спільне відкрите тренування команд з ампутіфутболу. Серед учасників — військові, які втратили кінцівки на війні.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Іван Горулько долучився до війська на другий день повномасштабної війни. Потім втупив до "Азову" та воював в напрямку Кремінної. Під час виконання бойового завдання отримав мінно-вибухову травму.

"Нас добре муштрували, тож наклав два турнікети. Права нога відлетіла, але я лівша, тож все в порядку. Наразі футбол займає значну частину мого життя", — каже півзахисник команди "Шахтар Сталеві".

Раніше Іван захоплювався регбі та хокеєм, проте ці види спорту на протезі даються йому важко. Чоловік каже, що шпиталі пригнічують морально від бездіяльності, а футбольні тренування дозволяють почувати себе в тонусі.

Головний тренер розповів, що сьогоднішнє тренування буде в форматі змішаних команд. В ампутіфутболі грає 6 польових гравців та воротар.

"У воротаря немає однієї руки. Польові гравці без ноги грають на милицях. Немає положень поза грою. Тайм триває 20-25 хв. Взагалі у всіх хлопців різний період реабілітації. Вони не зізнаються, коли в них щось болить", — розповів головний тренер "Шахтар Сталеві" Богдан Білько.

В Україні першою футбольною командою ветеранів з ампутацією стала "Pokrova Lviv AMP". Один із її засновників зазначив, що наразі існує всього три подібних клуби, проте вони усі мріють про чемпіонат.

"Спонукаємо всіх, щоб створювались команди в Україні, щоб ми мали з ким змагатись. Це реабілітація наших військових за допомогою спорту", — підсумував Богдан Мельник.