Київщину відвідали журналісти з країн Центральної Азії

Представник мас-медіа з країн Центральної Азії. Бучанська міська рада/Telegram

Бучу на Київщині відвідали журналісти з країн Центральної Азії. У громаді побували представники ЗМІ з Казахстану, Киргизстану, Узбекистану і Таджикистану.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

Зазначається, що мета візиту представників мас-медіа — на власні очі побачити наслідки російської окупації та зібрати матеріали для розповіді світовій спільноті.

Журналісти поспілкувалися з місцевими жителями та відвідали храм Святого Апостола Андрія Первозванного. Настоятель отець Андрій продемонстрував фотосвідчення російських злочинів, а також розповів про масові вбивства та захоронення на території храму.

"Те, що відбувалося у Бучі — справжній геноцид, який має бути покараним. Як журналісти, ми маємо священний обов'язок донести усьому світові правду про ці злочини. Люди мають знати, на що здатні російські окупанти, та якнайшвидше зупинити їх", — сказали представники іноземних ЗМІ.

Делегати пообіцяли висвітлити побачене та почуте у Бучі. Вони сподіваються, що їхні матеріали допоможуть зміцнити підтримку України у протистоянні російській агресії, поінформували у міській раді.

Що відомо про візити іноземних делегацій на Київщину

22 квітня Бучанську громаду відвідав кінорежисер із Данії Бо Тенгберг. Це вже другий його візит до Бучі. Минулого разу він відвідав місто у вересні 2023 року. Іноземець приїжджав разом зі своєю дружиною прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен.

26 лютого у Бучу приїхали журналісти з чотирьох країн Південно-Східної Азії. Це представники із Індії, Індонезії, Малайзії та Філіпінів. Вони хочуть зафіксувати воєнні злочини російських військових, щоб потім розповісти про це всьому світові. 6 лютого у місті побували представники Спеціального комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ "Парламентська група підтримки України".

30 січня у Бучу приїжджала племінниця 35-го президента США Джона Кеннеді, президентка американської правозахисної організації Керрі Кеннеді. 8 січня Ірпінь та Бучу відвідала делегація із Німеччини. Це депутати Бундестагу від різних парламентських фракцій, референти з міжнародних питань, політики безпеки й оборони.

7 січня Київщину відвідала міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава. Делегація побувала на території храму Святого Апостола Андрія Первозванного, де вшанувала пам'ять загиблих бучанців. В Ірпені японці, зокрема, побували на Романівському мосту, який називають "дорогою життя".

9 листопада минулого року посли Великої Британії, Швеції, Фінляндії та Канади приїхали у селище Калита в Броварському районі. Іноземні гості відвідали ЦНАП Калитянської громади, будинок культури, бібліотеку та оглянули укриття.

6 листопада хорватський посол Аніцею Джаміч, під час свого візиту на Київщину, обговорив ефективне відновлення регіону, для якого, зокрема, необхідне повне розмінування.

3 листопада в Ірпінь приїхали чотири посадовці зі штату Юта (США): очільники міст Солт-Лейк-Сіті, Вайн'ярд Хейвен, Беара та керівник операційного офісу Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості штату Роберт Керролл. Вони відвідали місця найбільших руйнувань в місті та подивилися на роботу всесвітньовідомого митця стріт-арту Бенксі.