На Київщині з'явиться новий мурал від італійського художника

Графіті італійського художника Manu Invisible у Бучі. Анатолій Федорук/Telegram

У Київській області в Бучі організовують день італійської культури. В межах заходу в місті створюватимуть новий мурал.

Про це у Telegram повідомляє Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

За його словами, у Бучі незабаром з'явиться нове графіті від італійського художника Manu Invisible. Митець вже прибув до міста та розпочав роботу над новим муралом.

Окрім того, цієї суботи, 25 травня, Manu Invisible малюватиме наживо у Бучанському міському парку, де і відбудеться день італійської культури. Охочі зможуть познайомитися та поспілкуватися із художником, поінформував міський голова.

"Висловлюємо подяку Італійській агенції зі співробітництва у цілях розвитку та фонду Cesvi Onlus за сприяння у реалізації такого творчого проєкту. Окремо переказую вітання меру міста-побратима Бергамо Giorgio Gori за підтримку ініціативи", — сказав Федорук.

Що відомо про графіті іноземних художників під час війни в Україні

Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що створив сім стінописів в Україні. Одну з робіт намагалися вкрасти — 2 грудня 2022 року на лінію "102" надійшло повідомлення, що невідомі зрізають картину митця зі стіни будинку в Гостомелі. Поліцейські тоді затримали 8 людей. Була проведена мистецтвознавча експертиза, за результатами якої визначено вартість картини британського митця — понад 9 мільйонів гривень.

У Києві невідомі зіпсували один із настінних малюнків Бенксі. Щоб захистити від вандалів, на роботах британського художника в Бородянці, Ірпені та Горенці Київської області встановили бездротову систему безпеки, а одне із київських графіті Бенксі отримало скляну рамку.

Одна з робіт Бенксі знаходиться у Бородянці. Виконувач обов'язків Бородянського селищного голови Георгій Єрко каже, що влада хоче зберегти мурали для громади, створивши музей.

У Горенці на Київщині відновлять зруйнований війною житловий будинок, де залишив графіті Бенксі. Проєкт розроблятимуть студенти Київського національного університету будівництва та архітектури.

Італійський художник TVboy підтримав жителів Бучі і залишив на згадку жителям своє графіті на стіні однієї з будівель біля міської ради. Своїм малюнком митець закликає зупинити війну. Під час створення стріт-арту художник використав техніку трафарету.

Французький художник Крістіан Гемі, який творить під псевдонімом "C215", створив артоб'єкти біля будинків, пошкоджених внаслідок російської військової агресії. Мурали художника можна побачити у Києві, а також у Бучі і Гостомелі Київської області.