Астронавт Скотт Келлі та режисер Даг Лайман приїхали до Києва

Астронавт Скотт Келлі та режисер Даг Лайман приїхали до Києва, 23 травня 2024 р. United24/Facebook

До столиці України прибули амбасадор UNITED24 астронавт Скотт Келлі й режисер Даг Лайман.

Про це 23 травня повідомляє UNITED24.

"Наш амбасадор, астронавт Скотт Келлі разом із режисером стрічок "Ідентифікація Борна" і "Містер та місіс Сміт" Дагом Лайманом прибув ранковим потягом", — йдеться у повідомленні.

У жовтні 2022 року колишній капітан ВМС США Скотт Келлі став амбасадором UNITED24, а в листопаді відвідав Ірпінь Київської області та дитячу лікарню "Охмадит" у Києві.

Тоді віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров зазначав, що Келлі допомагатиме напряму "Медична допомога" збирати кошти на "швидкі" класу С.

Про платформу United24

17 травня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про підтримку ініціативи заснування національного бренду United24. Мета — об'єднання зусиль міжнародних партнерів щодо підтримки України в захисті незалежності, територіальної цілісності та суверенітету, а також у повоєнному відновленні.

Амбасадорами United24 стали футболіст Андрій Шевченко, актор Лієв Шрайбер, директор Balenciaga Демна Гвасалія, члени американського рок-гурту Imagine Dragons, боксер Олександр Усик, американський астронавт Скотт Келлі, українська тенісистка Еліна Світоліна, історик Тімоті Снайдер та інші.

Українці та іноземці уже пожертвували понад 510 мільйонів гривень на безпілотники для Збройних сил України через платформу United24. На ці гроші Україна придбала перший рятувальний гелікоптер за кошти.

У серпні 2022 року до платформи долучилися люди зі 110 країн світу, а загальна сума благодійних внесків перетнула позначку 6 млрд грн.

У листопаді 2023 року Зеленський підбив підсумки: за півтора року роботи платформа United24 зібрала на підтримку України понад 490 мільйонів доларів. А в пресрелізі, наданому Суспільне Культура, за оновленими даними, проєкт зібрав уже понад $502 млн.