На Київщині школярам, які отримають 200 балів із предметів НМТ, виплатять стипендії

20 випускників Київщини, які продемонструють високий рівень знань під час складання Національного мультипредметного тесту (НМТ), будуть нагороджені стипендією. Для цього результат з одного чи кількох предметів має бути 200 балів.

Про це йдеться у дописі Київської обласної ради у Facebook.

Обласні депутати підтримали рішення підтримати обдаровану учнівську молодь Київщини за допомогою стипендій. Кількість отримувачів грошової допомоги обмежена, тож їх відбиратимуть за кількома критеріями:

  • Стипендія призначається щорічно, не більш ніж 20-м випускникам шкіл Київської області, які отримали 200 балів за результатами HMT з одного або декількох навчальних предметів, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.
  • Список претендентів формується структурним підрозділом КОДА з питань освіти на підставі рейтингу не пізніше 25 робочих днів після оголошення результатів HMT.
  • Під час визначення місця в рейтингу вищу позицію займає учасник тестування, що має по 200 балів з більшої кількості навчальних предметів.
  • Якщо кілька осіб отримали по 200 балів з однакового числа навчальних предметів, вищу позицію в рейтингу займає випускник, що набрав найбільшу суму балів з чотирьох предметів.
  • Якщо кілька випускників мають однакову суму балів за НМТ та однакову кількість предметів, з яких отримано по 200 балів, вищу позицію в рейтингу посяде учасник, в якого кращий результат з української мови.

Школярам, яким призначається стипендія, буде виплачена одноразова грошова винагорода у розмірі 10 000 гривень.

На Київщині цьогоріч діятимуть 62 екзаменаційних центри, де випускники складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ). На нього зареєструвалися понад 16 тисяч учасників.