У Києві завершили реконструкцію Дегтярівського шляхопроводу

Дегтярівський шляхопровід в Києві після реконструкції. Віталій Кличко/Telegram

Реконструкція на столичному Дегтярівському шляхопроводі завершилась. Дорожники повністю відкрили заїзди та з'їзди на нього.

Про це розповів міський голова Віталій Кличко.

Дегтярівський шляхопровід збудували у 1963 році. Із того часу його капітально не ремонтували.

Реконструкцію розпочали в червні 2023 року. Мостовики розібрали всі конструкції споруди та замінили на нові з покращеними характеристиками. Кличко зауважує, що фактично вони побудували новий шляхопровід.

Віталій Кличко/Telegram

На ньому зберегли трамвайну лінію, яка проходить вздовж вулиці Дегтярівської. За сучасними технологіями влаштували відокремлене трамвайне полотно з посилених монолітних плит.

Зазначається, що нова споруда та зупинки поблизу відповідають критеріям безбар'єрності.

"Змонтували перильну огорожу, встановили антипаркувальні стовпчики. Здійснили роботи з озеленення та благоустрою території. Влаштували тротуари з велодоріжкою", — зазначив столичний голова.

Що відомо про реконструкцію Дегтярівського шляхопроводу

У січні 2023 року на Дегтярівському шляхопроводі запровадили тимчасову схему руху. Розв'язку підготували до масштабної реконструкції, яку почали в середині червня.

У перший тиждень робіт дорожники демонтували 13 балок споруди. Спочатку планувалося, що роботи триватимуть до 30 листопада 2023 року.

Через ремонт шляхопроводу змінив роботу громадський транспорт. З 1 червня закрили рух трамвайних маршрутів № 14 і № 15. Замість них курсували автобуси. Через капітальний ремонт вулиці Довженка тимчасово змінили рух тролейбусів.

30 вересня під час ремонтних робіт кілька прольотів Дегтярівського мосту впали. Жертв та постраждалих унаслідок інциденту не було.

У КМДА зазначили, що обвал не завдав збитків міському бюджету. Проте дещо збільшується термін реконструкції. Вартість самих робіт не зміниться.

Наприкінці жовтня на Дегтярівському шляхопроводі встановили 28 нових балок прогонової конструкції мосту. Підрядна організація за свій кошт усунула наслідки невдалої спроби монтажу балок.

20 грудня на оновленому Дегтярівському мосту відкрили рух транспорту. Зокрема, відновлюються трамвайні маршрути №14 і №15.

Журналісти видання "Наші гроші" звернули увагу на завищені ціни на будматеріали під час реконструкції, а правоохоронці відкрили кримінальне провадження через можливе розкрадання коштів.