Госпіталізованих поменшало: кияни стали менше хворіти на грип та COVID-19

У Києві минулого тижня, із 13 по 19 травня, медики зареєстрували 8874 нових випадків захворювання на грип, ГРВІ, та COVID-19. Це на 218 людей менше, ніж за попередній період. Рівень захворюваності нижчий епідемічного порогу на 62,3%.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб".

Загалом у Києві рівень захворюваності знизився на 2,4%. Випадків захворювання в дітей виявлено 5805 проти 5914 за минулий тиждень (зниження на 1,8%). Захворюваність серед дорослих змінилась із 3178 на 3069 (зниження на 3,4%).

"Діти становлять 65,4% від загальної кількості, на попередньому тижні — 65%. Захворюваність серед школярів знизилась на 2,2%. Так, у дітей шкільного віку зареєстровано 3122 випадки", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що також знизилась кількість госпіталізованих. До столичних медзакладів за останній тиждень госпіталізували 124 людини, зокрема 105 дітей.

На COVID-19 захворіли 36 громадян, зокрема 3 дітей до 17 років. Госпіталізували 15 людей, з них — 3 дитини. У відділенні реанімації та інтенсивної терапії перебувають 5 дорослих пацієнтів. Протягом звітного тижня зареєстровано один летальний випадок від ускладнень COVID-19, підсумували медики.

Що відомо про захворювання на грип та інші вірусні інфекції у Києві

Із 2 жовтня 2023 року в Києві почався епідемічний сезон захворюваності на грип і ГРВІ. За тиждень зареєстрували 9519 хворих киян, більшість з яких — діти. За 1-й тиждень 2024 року у столиці медики зареєстрували 10 252 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Це на 2037 людей менше, ніж за останній тиждень минулого року.

Після зимових канікул у місті побільшало хворих на ГРВІ школярів. Загалом із 5 по 11 січня зареєстрували 11 760 нових хворих на респіраторні інфекції. До столичних медзакладів госпіталізували 336 людей, зокрема 213 дітей.

Від початку року жителям та гостям Києва рекомендували повернутись до маскового режиму, зокрема, йшлося про місця масового скупчення людей. Це необхідно робити аби зменшити ризики зараження на коронавірус.

Раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Гебреїсус Тедрос Аданом закликав продовжувати носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції для уникнення зараження на COVID-19.

На території України циркулюють 29 субваріантів COVID-19 – підтипів штаму "Омікрон". Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема "Дельту" та "Альфу", які були поширені під час попереднього епідсезону.

Штам "Омікрон" переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Тому людям з групи ризику рекомендована вакцинація. Вона безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення на базі лікарні.