У Києві увечері 17 травня електрику відключатимуть після 19:00. У суботу вимкнень не прогнозується

Доповнено
Електромережі. Unsplash

17 травня 2024 року у Києві з 19.00 будуть знову задіяні стабілізаційні графіки вимкнення електрики. Сьогодні імпорт електрики досяг максимуму в Україні.

Про це повідомляє директор Yasno Сергій Коваленко.

"Обмеження від НЕК дуже суттєві, десь третина від звичних обсягів споживання. А ще сьогодні у нас "антирекорд" — ми використовуємо максимальну можливість імпорту, 1,7 ГВт-год. Це означає, що наших з вами зусиль по економі наразі мало", — йдеться у дописі посадовця.

Він також пояснив, що означають три зони у графіках.

"У графіках є три зони: темно-сіра, електроенергії точно немає, коли діють графіки. Світло-сіра, коли постачання є тільки тоді, коли обсягів вистачає. Біла — коли світло гарантовано є. Щоб утриматися у вчорашніх лімітах, колегам потрібно було відключати електрику і світло-сірих зонах графіку також", — зазначає Сергій Коваленко.

Тому, визнає посадовець, напередодні 16 травня киянам подекуди доводилося сидіти без електрики сім годин.

"Звісно, це може видаватися несправедливим: світла немає сім годин, потім півтори-дві години є (закладаю час на перемикання), а потім знову немає. У мене особисто вчора світла не було 7 годин поспіль. Проте прошу поставитися із розумінням до ситуації. Колеги обов'язково знайдуть збалансований вихід із ситуації", — наголосив директор Yasno.

Згодом у пресслужбі компанії ДТЕК поінформували, що у суботу попередньо обмеження електрики не заплановані.

Що відомо про відключення електроенергії у Києві та області

Увечері 14 травня у Києві та області почалися перебої з електропостачанням. Енергетики пояснили, що для побутових споживачів застосовують екстрені відключення. Світло вимкнули без попередження через складну ситуацію в енергосистемі внаслідок постійних російських обстрілів.

Екстрені відключення електроенергії тривали і наступного дня, 15 травня. Згодом "Укренерго" розрахувало для кожного регіону ліміти споживання електрики. У разі їх перевищення для побутових споживачів застосовують стабілізаційні відключення (тобто графіки).

Зранку 16 травня обмеження енергоспоживання для киян продовжили діяти, їх скасували о 9:00. Після 16:00 для столиці та області знов застосували стабілізаційні відключення.

Дізнатися графіки для Києва та Київської області можна на сайті компанії YASNO. Також графіки вимкнень електрики публікуватиме на своїх ресурсах ДТЕК.