"Київводоканал" перейде під управління міста: на його базі створять комунальне підприємство

Будівля ПрАТ "АТ "Київводоканал". ПрАТ "АТ "Київводоканал"

Водопровідне та каналізаційне господарство Києва повернуть в управління міста. Це дозволить провести модернізацію об'єктів підприємства та уникнути загрози життєдіяльності столиці.

За відповідне рішення проголосували більшість депутатів Київради на засіданні 16 травня.

74 столичні обранці підтримали рішення про припинення дії договору на володіння та користування майном територіальної громади Києва, яке було передано ПрАТ "АК "Київводоканал".

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, цей крок зумовлений низкою критичних факторів в роботі підприємства: через зношеність мереж почастішали аварії на водогонах, немає достатніх інвестицій у модернізацію, не виконується інвестиційна програма, заморожена державна програма "Питна вода", не реалізуються інші інфраструктурні проєкти.

Депутат Київради Андрій Вітренко із фракції "Слуга народу" під час обговорення проєкту рішення зауважив, що тариф на воду в Києві з 2014 року зростав більш ніж у 10 разів. За його словами, керівництво водоканалу не використовувало інвестиційну складову тарифу, щоб ремонтувати інфраструктуру. Андрій Вітренко також зауважив, що нині до суду передані 4 кримінальні справи проти службовців "Київводоканалу" щодо розкрадання коштів.

Олександр Бродський від фракції "Батьківщина" повідомив, що столичні депутати розглядали питання подальшої долі водоканалу більше ніж пів року на різних комісіях. За його словами, тариф необґрунтований, підприємство може збанкрутувати, а з міського бюджету приватному підприємству нормально допомогти не можна.

"Мова йде про безпеку киян", — зауважив він, закликаючи колег у сесійній залі підтримати рішення про припинення дії договору з "Київводоканалом".

Петро Пантелеєв додав, що досвід європейських країн свідчить, що стратегічні підприємства мають бути в муніципальній власності.

"Місто як власник повинне стабілізувати роботу систем водопостачання та водовідведення, вжити антикризових заходів і не допустити збоїв у роботі, а в перспективі — забезпечити проєкти модернізації об'єктів як елементів життєзабезпечення міста", — пояснив заступник голова КМДА.

Для стабілізації роботи майно "Київводоканалу" передадуть новоствореному комунальному підприємству. Це спростить виділення коштів для його розвитку, посилить контроль за діяльністю галузі, і в подальшому поліпшить якість водопостачання для споживачів.

Як нагадали в КМДА, у 1992 році на базі виробничого управління "Київводоканалу" було створене державне комунальне об'єднання "Київводоканал". У 2001 році його реорганізували у відкрите акціонерне товариство, яке згодом стало приватним акціонерним товариством.

Що відомо про останні аварії на водопроводах у Києві

Днями у Києві аварія сталася на вулиці Велика Житомирська, 28. Через пошкодження водопровідної магістралі частково обмежували рух транспорту.

11 травня 2024 року на вулиці Костянтинівська Подільського району Києва комунальники ліквідовували пошкодження водопроводу. Через аварію було тимчасово відсутнє водопостачання на вулицях Межигірська, Спаська, Юрківська, Костянтинівська.

26 квітня сталися одразу три аварії на водогонах: у Шевченківському, Печерському та Святошинському районах міста. "Київводоканал" оперативно почав ліквідацію пошкоджень трубопроводів.

Раніше повідомлялося, що в Києві з приходом морозів зросла кількість аварій на водопровідних мережах, особливо на ділянках з найбільшими термінами експлуатації. Серед причин комунальники називали — стрімке й суттєве похолодання та різку зміну температури ґрунту.