Волонтери з Київщини шиють мобільні портативні ноші для ЗСУ

На Київщині волонтери виготовляють мобільні портативні ноші для військових. БФ "Фонд громади "Приірпіння"/Facebook

На Київщині волонтери шиють мобільні портативні ноші. Вже відправили тисячу екземплярів військовим ЗСУ.

Про це повідомляє благодійний фонд "Фонд громади "Приірпіння" в Facebook.

У виробництві беруть участь більше 20 волонтерок з Бучі, Ірпеня, Коцюбинського, інших громад Бучанщини.

Працювати над ношами розпочали ще восени 2022 року. Спочатку пошили кілька екземплярів, потім почали шукати швейні машинки та майстринь серед волонтерок.

Директорка фонду розповіла, що одразу постала проблема з тканиною та нитками, проте з матеріалами допомогли благодійники. Частину швейних машинок отримали від закритої фабрики. Зазначається, що вартість таких нош становить близько 2 тисяч гривень.

"Парамедики консультували волонтерів, як треба шити правильно, які шви мають бути, як буде усім зручніше", — розповідає Тетяна Лаговська.

Євгеній Нестеренко один із тих, хто випробував ноші в дії на полі бою. Каже, завдяки їм вдалося врятувати двох поранених побратимів під Бахмутом, які не могли самостійно пересуватись.

"Завдяки ношам, під тотальним ворожим обстрілом вдалося винести поранених з вогневої позиції і доставити в стабпункт. Евакуація тривала 4 години, проте хлопцям вчасно надали меддопомогу і вони вижили", — каже чоловік.

Також волонтери налагодили виробництво протипролежневих матраців та ортопедичних подушок, які підкладають під поранені кінцівкі військових. Усі вироби надсилають до стабілізаційних пунктів та шпиталів.