У Києві встановлять нові світлофори, враховуючи принципи безбар'єрності

Комунальники встановлюють новий світлофорний об'єкт на перехресті просп. Повітряних Сил і вул. Стадіонної. КМДА

У Києві на перехресті просп. Повітряних Сил і вул. Стадіонної дорожники розпочали встановлювати світлофорний об'єкт. Його облаштують для підвищення безпеки дорожнього руху на нерегульованому пішохідному переході.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на комунальне підприємство "Центр організації дорожнього руху".

Зокрема, планується встановити 6 транспортних світлофорів (4 — на просп. Повітряних Сил і 2 — на вул. Стадіонній), 8 пішохідних, а також 4 детектори руху автотранспорту.

"Для зручності людей з порушеннями зору на пішохідному переході встановлять 8 пристроїв звукового сповіщення та 8 тактильних кнопок виклику зеленого світла з подовженою дією. Для комфорту маломобільних груп населення на об'єкті понизять бордюри", — йдеться у повідомленні.

Пішохідний перехід на перехресті просп. Повітряних Сил і вул. Стадіонної у Києві, де комунальники встановлять новий світлофорний об'єкт. КМДА

Зазначається, що після встановлення та підключення світлофорів до електромережі будуть замінені дорожні знаки, згідно з новою схемою організації дорожнього руху. Наразі проводяться підготовчі роботи для влаштування трубного переходу методом направленого горизонтального буріння. Це збереже дорожнє покриття та дозволить не перекривати рух транспорту.

Загалом у 2024 році на вулично-дорожній мережі столиці планують побудувати 9 і реконструювати 4 світлофорних об'єкти з дотриманням принципів безбар’єрності. На 40 світлофорних об'єктах встановлять пристрої звукового супроводу, підсумували у КМДА.

Що відомо про заходи із впровадження у столиці безбар'єрності

У березні у Києві облаштували новий безбар'єрний світлофор на перехресті вулиць Алішера Навої та Воскресенської. Там понизили бордюри, встановили тактильну плитку і пристрої звукового оповіщення, що дозволить пішоходам із порушеннями зору та маломобільним групам населення безперешкодно та безпечно перетинати проїжджу частину.

У квітні у столиці запустили у роботу світлофор, який запрацював на перехресті вулиць Академіка Заболотного та Квітуча. Також запрацював реконструйований світлофорний об'єкт на вул. Ревуцького, 40. Ремонт робили через закінчення терміну експлуатації обладнання та електрокабелів. Це, зокрема, призводило до перебоїв електроживлення й роботи світлофору загалом.

У травні почалося будівництво нового світлофорного об'єкта на вул. Героїв Космосу, 8/11 у Святошинському районі. Там встановлять 16 транспортних і 8 пішохідних світлофорів, 8 пристроїв звукового сповіщення, 6 детекторів руху автотранспорту і тактильну плитку.

Цього року у КМДА розпочалась робота над розробкою комунікаційної стратегії безбар'єрної столиці. До робочої групи, яка напрацьовуватиме документ, посадовці запрошують представників організацій, які працюють з цією темою.

Раніше повідомлялося, що у 2024 році пріоритетом в інфраструктурі Києва стане інклюзивність. Для інклюзивності в столиці понижуватимуть бордюри, а ще проведуть масштабне перевлаштування об'єктів інфраструктури.