У Києві охочих навчатимуть керувати безпілотниками

Безпілотник. КМДА

У Києві на базі столичного центру підготовки до Національного спротиву організували курс операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Наразі вже відбувся перший випуск курсантів за цією програмою.

Про це повідомляє у Telegram пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що охочі можуть безкоштовно пройти п'ятиденне навчання. Підготовку проводитимуть інструктори комунального об'єднання "Муніципальна охорона", які мають бойовий досвід.

"На базі КО тривають навчання за напрямами: тактико-спеціальна підготовка в урбанізованій зоні та на відкритій місцевості, домедична підготовка, основи інженерної підготовки, психологічна підготовка, основи роботи БПЛА", — йдеться у повідомленні.

У КМДА поінформували, що минулого року у Центрі підготовки КО "Муніципальна охорона" пройшли навчання понад 26 000 людей. Також понад 15 000 громадян пройшли спеціальну військову підготовку добровольчих формувань територіальної громади (ДФТГ).

Записатися на курси в Центрі підготовки до Національного спротиву можна за посиланням.

Раніше повідомлялося, що у Київській області у межах програми підготовки до національного спротиву запустили безоплатний підготовчий курс з управління безпілотниками. Викладачами є інструктори центру "Open Sky", який з 2015 року за власними програмами тренує військових та цивільних. Курс складається з двох частин: "Керування FPV-дронами" та "Керування БПЛА типу DJI Mavic".

Що відомо про тренінги в Києві в умовах війни

У Києві проводили безкоштовні одноденні навчання з підготовки до національного спротиву. У липні у столиці провели перше таке безоплатне навчання. Тренінг організували за участі працівників Департаменту муніципальної безпеки КМДА і 5 волонтерів із досвідом бойових дій. Навчання проводили у будні та вихідні, але для участі потрібно було зареєструватись.

Влітку 2022 року в київському метро проводили безпекові тренінги. Рятувальники, сапери, медики і психологи ДСНС розповідали, де сховатися від обстрілу, як облаштувати укриття та надавати першу домедичну допомогу.

З огляду на попит тренінги з домедичної допомоги на станціях метро вирішили проводити кожну третю п'ятницю місяця. А Червоний Хрест вчить надавати першу допомогу тваринам.

На базі громадських просторів VcentrіHUB проводять тренінги, де навчають надавати психологічну підтримку і домедичну допомогу.