Укрпошта презентувала марку "русскій воєнний флот — до дна". Анна Сергієць/Суспільне

У Києві сьогодні, 8 травня, Укрпошта презентувала марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських окупантів — "русскій воєнний флот — до дна!". На марці зображені ті російські кораблі, що були знищенні або пошкоджені ЗСУ, ВМС, ГУР та СБУ.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Як зазначив, гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський, на марках зображені кораблі, які стали найбільшою втратою росіян від початку повномасштабного вторгнення. А також "Адмірал Макаров", якого Укрпошта зобразила на марці, який поки що залишається неушкодженим.

"Як ви знаєте, коли ми випускаємо марки з кораблями, вони (росіяни — ред.) напружуються. Тому ми вважали, що якщо ми сьогодні в День пам'яті і перемоги над нацизмом випустимо марку, вони напружатьмся. А це саме те, що ми намагаємося досягнути. Ця марка вже третя в серії "русскій воєнний флот — до дна!", — сказав Смілянський.

Марка "русскій воєнний флот — до дна!". Ігор Смілянський/Telegram

За його словами, цю марку перемальовували кілька разів, це сьомий чи восьмий варіант. Оскільки українські військові знищували кораблі і їх потрібно було зобразити. Тираж марки — 1 000 000 примірників. Ціна однієї — 30 гривень.

Марка "русскій воєнний флот — до дна!". Анна Сергієць/Суспільне

Автор цієї серії марок Віктор Худаков розповів, що для нього велика честь зобразити такий момент історії та залишити свій маленький слід.

"У мене є така коротесенька історія про те, як ми її малювали. Ми вже майже завершили. У нас процес кипить, все відбувається і ми вже майже доробили. І тут мені пишуть, що військові збили ще один корабель. І я думаю, Боже, це ж все зараз переробляти. Але я був дуже радий", — сказав художник.

Марка "русскій воєнний флот — до дна!". Анна Сергієць/Суспільне

Одна із відвідувачок Укрпошти Оксана розповіла, що прийшла на презентацію марки, щоб придбати для своєї колекції. Розпочала збирати із 2022 року. Першої марки, присвяченої кораблям, в неї немає, але наступні встигла придбати.

"Це пам'ять буде і для себе, і для наступних поколінь. Велика історія наша. Такий вид тепер колекціонування новий, нова філотелія 21-го століття", — сказала жінка.

Директор Укрпошти Ігор Смілянський (зліва) підписує нові марки для відвідувачів. Анна Сергієць/Суспільне

Наразі марку, присвячену знищеним кораблям, можна придбати у відділеннях Укрпошти та онлайн за посиланням: bit.ly/markadodna.

Також Смілянський поінформував, що наразі підготували і унікальну рамку, в якій усі 3 марки "корабель", включаючі першу — з погашенням. Таких рамок всього 1000, кожна коштує 1500 гривень, з яких 1000 — це благодійний внесок. Гроші передадуть Збройним силам України, а також на придбання машин для розмінування. Купити можна тут: bit.ly/korabelramka.