У киян стали частіше виявляти респіраторні захворювання

У Києві минулого тижня, із 29 квітня по 5 травня, зареєстровано 9985 нових випадків захворювання на грип, ГРВІ, та COVID-19. Це на 12 людей більше, ніж за попередній період. Рівень захворюваності нижчий епідемічного порогу на 57,6%

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб".

Зазначається, що загалом у Києві захворюваність залишилась майже на тому ж рівні. Випадків захворювання в дітей виявлено 6484 проти 6665 за минулий тиждень (зниження на 2,7%). Захворюваність серед дорослих змінилась із 3308 на 3501 (зростання на 5,8%).

Діти становлять 64,9% від загальної кількості, на попередньому тижні — 66,8%. Захворюваність серед школярів знизилась на 2,5%. Так, у дітей шкільного віку зареєстровано 3832 випадки.

"Порівняно з попереднім тижнем зросла кількість госпіталізованих. До столичних медзакладів за останній тиждень госпіталізували 206 осіб, зокрема, 165 дітей", — йдеться у повідомленні.

Медики поінформували, що на COVID-19 захворіли 58 людей, зокрема 2 дітей до 17 років. Госпіталізували 27 громадян, із ніх — 2 дитини. У відділенні реанімації та інтенсивної терапії перебувають 4 дорослих пацієнти. Протягом звітного тижня зареєстровано три летальних випадки: 2 — від ускладнень COVID-19 та 1 — грипу B.

Що відомо про захворювання на грип та інші вірусні інфекції у Києві

Із 2 жовтня 2023 року в Києві почався епідемічний сезон захворюваності на грип і ГРВІ. За тиждень зареєстрували 9519 хворих киян, більшість з яких — діти. За 1-й тиждень 2024 року у столиці медики зареєстрували 10 252 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Це на 2037 людей менше, ніж за останній тиждень минулого року.

Після зимових канікул у місті побільшало хворих на ГРВІ школярів. Загалом із 5 по 11 січня зареєстрували 11 760 нових хворих на респіраторні інфекції. До столичних медзакладів госпіталізували 336 людей, зокрема 213 дітей.

Від початку року жителям та гостям Києва рекомендували повернутись до маскового режиму, зокрема, йшлося про місця масового скупчення людей. Це необхідно робити аби зменшити ризики зараження на коронавірус.

Раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Гебреїсус Тедрос Аданом закликав продовжувати носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції для уникнення зараження на COVID-19.

На території України циркулюють 29 субваріантів COVID-19 – підтипів штаму "Омікрон". Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема "Дельту" та "Альфу", які були поширені під час попереднього епідсезону.

Штам "Омікрон" переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Тому людям з групи ризику рекомендована вакцинація. Вона безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення на базі лікарні.