Зібрали понад пів мільйона гривень для ветерана ЗСУ: на Київщині відбувся благодійний піший марафон

Благодійний піший марафон ветеранів ЗСУ. Анна Самара/Суспільне

Сьогодні, 6 травня, ветеран Збройних сил України Сергій Храпко вирішив організувати благодійний піший марафон. Він вирушив із Києва до Борисполя, щоб зібрати гроші для свого побратима Олександра Надточія.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Сергій Храпко має військові травми, у нього ампутована рука і нога. Не зважаючи на це, на протезі, він вирішив подолати відстань близько 18 кілометрів. Його ціль — зібрати 650 тисяч гривень на реабілітацію побратима — Олександра Надточія.

Підготовка до благодійного пішого марафону ветеранів ЗСУ. Організатор забігу Сергій Храпко (справа у червоній футболці. Анна Самара/Суспільне

За словами дружини Олександра Людмили, її чоловік отримав поранення під Бахмутом у червні 2022 року. Зараз він заново вчиться робити свої перші кроки.

"Він з допомогою реабілітолога уже пробує сходити зі сходів і робить різноманітні вправи, займається на тренажерах. Але ще попереду важкий шлях. Зараз потрібне насамперед не лікування, а реабілітація", — розповіла Людмила.

Організатор благодійної ходи Сергій до лав Збройних сил України долучився в 2015 році. Служив у 30-й бригаді, як і Олександр. Каже, що це не перша його благодійна хода.

"Яким чином я можу долучитися до підтримки наших військових, до підтримки армії, як на передовій, так і в тилу хлопцям і дівчатам з пораненнями. Ніяк. І по великому рахунку ось саме таким чином якось я маю бути корисним", — сказав Храпко.

Благодійний піший марафон ветеранів ЗСУ. Анна Самара/Суспільне

Підтримати піший марафон прийшли побратими військових. Зокрема, товариш Олександра — Олександр Берташ. З ним вони разом навчалися у технікумі, працювали і пішли на фронт.

"Ми приїхали працювати в один і той самий навчальний заклад — училище деревообробки. І працювали там дуже довгий період, поки, як кажуть, не почалась війна", — сказав Берташ.

Під час ходи люди скидали донати, також кошти передавали громадяни, що проїжджали повз марафонців. Наразі зібрали близько пів мільйона гривень.

Напередодні у Києві пройшов благодійний забіг "Біжу за Азов", який присвятили пам'яті полеглих "азовців" та полоненим захисникам Маріуполя. Забіг проходив на ВДНГ, зареєструвались більше тисячі людей. Усього було чотири дистанції — 1 км, 3 км, 5 км і 10 км.