Ціною власного життя врятував побратимів: на Київщині попрощалися з українським військовослужбовцем Олексієм Зінченком

Ексклюзивно
У селі Нова Буда, що на Київщині, попрощалися із молодшим сержантом Олексієм Зінченком, який загинув у боях на Донбасі, 4 травня 2024 року. Суспільне/Олена Блізнякова

У селі Нова Буда Київської області попрощалися із молодшим сержантом Олексієм Зінченком. Йому було 43 роки. Військовий загинув поблизу населеного пункту Водяне, що на Донеччині.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Олексій Зінченко загинув 28 квітня, коли окупанти почали штурм позицій підрозділу поблизу Водяного, залучивши артилерію. Він урятував життя бійців підрозділу, але сам загинув, розповідає його наречена Тетяна.

"Сьогодні я дізналася, що він дійсно загинув, як герой. У сухій довідці з військкомату такого не вказано, а я поговорила з побратимами й дізналася, що він урятував життя цілого підрозділу. Я хочу, щоб ви всі пам'ятали, знали про це", — розповіла Тетяна.

Суспільне

Труну з тілом загиблого воїна спершу привезли додому. Саме звідти рушала похоронна процесія. Уздовж дороги до місцевої церкви кортеж із труною жителі Нової Буди зустрічали на колінах.

Суспільне

Суспільне

Наречена Олексія Тетяна розповідає: "Льоша був ідейним. Він казав: "Якщо не я, то хто?".

Тетяна згадує, що коли востаннє, буквально нещодавно, Олексій приїздив у відпустку, вона йому сказала, що більше не відпустить й зробить усе, аби він більше на війну не повернувся. А він відповів: "Ти що? Якщо я не піду туди сьогодні, то завтра у твоїй хаті сидітимуть буряти. Я йду туди воювати за своїх дітей, щоб їм не довелося".

Під час церемонії жовто-блакитний прапор передали синові Олексія.

Суспільне

Олексій Зінченко став на захист України ще 2014-го. Зокрема, брав участь у звільненні Маріуполя. Від першого дня повномасштабного російського вторгнення 2022-го також взяв до рук зброю. Спершу захищав Київщину: звільняв від окупантів Мощун, Горенку, Ірпінь, Бучу. Потому відправився на Донеччину. З вересня 2022-го служив поблизу Вугледара.

Суспільне

У квітні Олексій був вдома у відпустці. 20 квітня повернувся до служби.

"Воїн Олексій, герой Олексій розумів, що перед ним стоїть велика відповідальність, відповідальність перед усією Україною. У його серці не було страху, не було вагання — чи варто йти воювати. Він знав впевнено і переконано, що — як не він, то хто?", — сказав священник ПЦУ Дмитро Кошка під час прощання з Олексієм Зінченком.

У Олексія лишилися син, наречена та сестра, а також друзі та близькі.