Новий етап дерусифікації: у Києві проводять опитування про перейменування 19 вулиць

У застосунку "Київ Цифровий" триває опитування щодо перейменування 19 топонімів у столиці в межах процесу дерусифікації та декомунізації. Проголосувати можна до 12 травня.

Про це повідомляється на сайті Київської міської ради.

Влада столиці прагне вивчити думку містян перед тим, як депутатський корпус ухвалить рішення про перейменування міських об'єктів.

Зокрема, заплановано перейменувати вулиці: Тургенєва, Пушкіна, Брюсова, Боткіна, Крилова, Станіславського, Нахімова, Достоєвського, Єсеніна, Ковалевської, Чаадаєва, Заслонова. Площу між вул. Січеславською та Кирпи пропонується назвати на честь Північноатлантичного альянсу.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Бондаренко, нові назви замінять "ворожі наративи" і відокремлять межу між культурним та історичним надбанням України і країн-агресорів.

Користувачі додатку "Київ Цифровий" шляхом електронного голосування можуть обрати варіант, який, на їхню думку, найбільш вдалий для перейменування конкретного топоніма.

Для цього у застосунку слід обрати розділ "Електронна демократія" ⟶"Опитування". Далі переглянути перелік назв і натиснути "Проголосувати".

Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію топонімів у Києві

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку було 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

У Києві створили мапу, де можна подивитись нові назви дерусифікованих вулиць та їхню історію. Близько 15% перейменувань пов'язані з українськими військовими, ще стільки ж з назвами місцевості. Найменший відсоток припадає на спортсменів і космонавтів.

На початку 2024 року в Києві з'явився сквер імені ізраїльської прем'єрки Голди Меїр і вулиця Кікабідзе. Ще кілька вулиць отримали нові назви. Зокрема, проспект Повітрофлотський став проспектом Повітряних Сил.